Спеціальні потреби

Останній командир УПА – Василь Кук відійшов у вічність


В Україні прощаються з останнім командиром Української повстанської армії Василем Куком. Його серце зупинилося вчора на 95 році життя.

Василь Кук очолив УПА після загибелі Романа Шухевича і став останнім її воєначальником. Все життя за Василем Куком стежило КДБ та інші спецслужби і все життя він віддав ідеї націонльно-визвольної боротьби українського народу. Сьогодні з ним прощалися у столичному будинку вчителя, куди прийшли представники патріотичних організацій, політики та прості кияни. До останнього чекали і Віктора Ющенка, однак президент не приїхав. Натомість він офіційно висловив співчуття у зв’язку зі смертю Василя Кука, зазначаючи, що до останнього подиху він був у строю борців за українську ідею, будучи сам її живим втіленням.

“Його життєвий шлях завжди буде прикладом самовідданої боротьби за волю і державність України, символом перемоги над двома тоталітарними режимами минулого століття”, – зазначив президент.

Смерть останнього генерал-хорунжого УПА знову підняла питання про визнання воїнів УПА ветеранами війни. Однак, навіть у цей сумний день, політики коментували цю проблему з огляду на політичні та виборчі дивіденди. Довелося згадати про це і Прем’єру Януковичу.

Відповідаючи на питання кореспондента “UW” про Василя Кука, лідер найрейтинговішої партії критикував ідеологію УПА:

“Ця людина ввійшла в історію України і, безумовно, користується повагою певної частини населення Західної України. Він прожив яскраве життя, з чим треба погодитись. Що ж стосується участі УПА в роки Другої світової війни – це питання досить суперечливе. Історію переписувати не можна, вона вже дала оцінку цим подіям. І, безумовно, не можна виховувати майбутнє покоління на такій ідеології”.

Нагадаємо, що ще 2004-го року тоді ще кандидат у президенти Віктор Ющенко називав примирення ветеранів війни одним із головних завдань, які зараз стоять перед політиками та українським суспільством. За три роки цього так і не сталося, натомість з кожним роком самих ветеранів стає менше і менше.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG