Спеціальні потреби

Зміни у Росії неочікувані і незрозумілі для Заходу


Світові засоби масової інформації дуже бурхливо відреагували на відставку російського уряду і висунення у прем’єри кандидатури Віктора Зубкова.

Американська “Нью-Йорк Таймс” коментує, що висунення кандидатури Зубкова стало неочікуваним для Заходу. Висуванець Путіна значно поступається двом іншим фаворитам на посаду Прем’єра – Медведєву та Іванову. По-перше за віком, Зубкову за два дні буде 66, а граничний вік держслужбовця в Росії – 65 років. По-друге, Зубков ніколи не був на перших ролях в політиці і не заявляв раніше про такі амбіції.

“Нью-Йорк Таймс” характеризує Зубкова, як достатньо сильного за характером чиновника. Його призначення, пише газета, додало напруженості у відносини Іванова та Медведєва, які тим часом виконують обов’язки перших віце-прем’єрів. Перспектива їхніх карєр поки невідома.

Але ще більш загадковим питанням, на думку оглядачів “Нью-Йорк Таймс” є те, чи насправді Зубков є наступником Путіна, чи російський президент розігрує якийсь інший сценарій.

Британська “Гардіан” з посиланнями на російських експертів, уважає, що насправді питання про наступника не стоїть. Путін має намір повернутися, після парламентських виборів в Росії, після того, як президент Зубков піде у відставку.

Журнал “Тайм” звертає увагу на прозаїчніші причини нового призначення: Зубков як фінансист і колишній колега Путіна по органах спецслуб, зіграв ключову роль у розвалі “ЮКОСа”, привів у крісло міністра оборони свого зятя Сердюкова і тримає чимало компромату на всіх провідних російських політиків. Оглядачі журналу також припускають, що Зубкова підтримують кремлівські силовики.

В інтерв’ю Голосу Америки відомий економіст та політолог Андерс Аслунд висловив думку, що насправді Путін і не збирається призначати собі наступника. Він взагалі не планує йти з президентського крісла. Аслунд припускає, що Путін може оголосити в країні надзвичайний стан, скажімо, через військовий конфлікт з Грузією і таким чином залишиться президентом ще надовго.

Який сценарій врешті буде реалізований в Росії, для західного світу залишається загадкою.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG