Спеціальні потреби

Безпека китайських іграшок турбує урядовців і споживачів


Цього року з ринку у Сполучених Штатах були вилучені мільйони дитячих іграшок китайського виробництва. Проблема якості та безпеки китайського експорту продовжує залишатися в центрі уваги федерального уряду та споживачів. Виробник іграшок фірма “Маттел” та мережа іграшкових крамниць “Тойз-ар-ас” обіцяли дотримуватись вищих стандартів якості і посилити інспекцію дитячих іграшок.

Голова правління “Маттел” Роберт Екерт визнав, що його компанія не стежила уважно за діяльністю виробників іграшок в Китаї. На слуханнях Сенатського підкомітету, що займається стандартами безпеки, Екерт вибачився перед батьками дітей і заявив, що таке ніколи не повториться:

“Покоління батьків довіряли нашій акцизній марці. Тож нам належиться виправити не лише проблему фарби із свинцем, але також повернути довіру батьків”.

“Маттел” цього року вилучив з ринку понад 21 мільйон іграшок китайського виробництва. З полиць знято такі популярні іграшки як “Бетмен”, “Барбі” та ігрові комплекти “Полі Пакет” через вміст свинцю у фарбі або погано прикріплені магніти, які дитина могла б проковтнути.

Тему якості та безпеки китайської продукції цими днями обговорювали з американської сторони комісія безпеки товарів широкого вжитку та Генеральне управління нагляду над якістю продукції Китаю. Опісля китайці погодились припинити використання фарби із свинцем у виробництві іграшок.

Проте, американську урядову комісії критикують за те, що вона, мовляв, недостатньо діє. Адвокат Селі Ґрінберґ представляє недержавну організацію Союз Споживачів:

“На наш погляд керівництво комісії не використовує свої наглядові повноваження, які дають їй право накладати штрафи на компанії, які порушують правила, визнаючи одночасно, що вона не в силі виконувати своїх основних функцій”.

Сенатор Ричард Дурбин очолює сенатський підкомітет в питанні асигнувань. Він хоче збільшити бюджет комісії безпеки товарів широкого вжитку, щоб таким чином поліпшити її ефективність:

“Ми повинні дати зрозуміти китайським експортерам, що Америка ніколи не піде на компроміс, коли йдеться про здоров’я і безпеку наших споживачів і наших родин”.

Приблизно 80% усіх іграшок, що продаються у США, вироблені в Китаї. Сенатор Сем Браунбек каже, що проблема безпеки китайських товарів шкодить американському бізнесу:

“На жаль, як це вже зазначили інші, етикетка “Вироблено в Китаї” є попередженням. Це віддзеркалюється в статистичних даних і в самих товарах і цьому слід покласти край”.

Експорт китайських іграшок до США становить приблизно сім мільярдів доларів на рік. Це поважна сума, і тому Пекін обіцяє розв’язати проблеми якості і безпеки перед різдвяним сезоном покупок в Америці.

XS
SM
MD
LG