Спеціальні потреби

Актуально

Кваснєвський не виключає союзу Ющенка і Януковича  (ВІДЕО)

Частково своєю оцінкою передвиборчої ситуації в Україні та прогнозами щодо їх наслідків поділився колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський. Його промова, з якою він вчора виступив в Атлантичній раді США, мала назву “Виборча драма в Польщі, Україні та Росії.” Драма це чи інший політичний жанр, але вибори у цих трьох країнах Олександр Кваснєвський назвав найважливішими у Європі. А в Україні ще і найцікавішими.

Олександр Кваснєвський вважає, що парламентські вибори навряд чи значною мірою змінять розстановку політичних сил в Україні. У всіх трьох провідних партій та блоків він бачить значні недоліки. Партія регіонів не може визначитися зі своєю зовнішньою політикою. Блок “Наша Україна – Народна самооборона” обмежений підтримкою Західної України. А партія Юлії Тимошенко – страждає ... від нестачі творчого підходу:

“Сьогодні описати цю партію як ліву партію, праву партію чи соціально-демократичну партію дуже важко, майже неможливо. Вона не дуже творча в плані ідеології, політики чи програми для України”.

Залежність українських партій від регіональної підтримки Кваснєвський вважає ознакою слабкого розвитку демократії в Україні:

“Це означає дуже слабку політичну та демократичну систему в Україні. Тому що зазвичай ідеологія, цінності та програми мають грати більшу роль у формуванні політичних партій”.

На думку Кваснєвського, українські політики мусять навчитися тому, що давно вміють робити в Європі та вже навчилися робити в Польщі – співіснувати:

“Найбільше питання до політичних еліт буде подолати всі ці проблеми, які вони мали протягом останніх років. Найголовніше – організувати певний ступінь взаємодії та співіснування”.

Голова бізнес-ради “Україна – США” Морґан Вільямс погоджується, що найбільше, що потрібно для України відразу після виборів – це політична стабільність. Стабільність, на яку інвестори вже втомились чекати:

“Міжнародна бізнес-громада сподівається, що до початку наступного року буде новий уряд та буде певна стабільність. Це, звичайно, не гарантовано. Якщо 2008-ий рік знову буде часом політичної нестабільності, виборчих кампаній і вони не зможуть провести необхідне законодавство, змінити правила, регуляції, почати віддавати ПДВ на постійній основі, реформувати податкове законодавство, зробити кращу роботу з імпортом та експортом, посунутися ближче до ЄС, отримати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, вступити до СОТ, якщо вони не зроблять всіх цих речей через політичні суперечки, то Україна буде страждати економічно. І рівень незадоволення в міжнародній бізнес-громаді буде зростати”.

Олександр Кваснєвський оцінив шанс формування Помаранчевої коаліції в результаті виборів як один з трьох. Більшу ставку він зробив на співробітництво Ющенка та Януковича.

“Це важко прийняти, тому що ми маємо боротьбу цих двох важливих цінностей – демократичної та до певного ступеню недемократичних партій. Але якщо ви подивитесь на основні завдання, що стоять перед Україною – досягнення стабільності, об’єднання Сходу та Заходу, інтеграція в європейські структури – то, можливо, співробітництво цих двох партій – Януковича та Ющенка може бути розумним вибором”.

Всі новини дня

Домовленість України з МВФ є сигналом і для Росії - експерт Тімоті Еш

Лого МВФ

Міжнародний валютний фонд оголосив про домовленість з Україною щодо нової програми підтримки обсягом 15,6 млрд дол. Дворічну програму узгоджено на робочому рівні, і її затвердження потребує схвалення на рівні виконавчої ради Фонду.

Для того, щоб фінансування стало можливим, наприкінці минулого тижня Фонд змінив правила, дозволивши схвалювати програми для країн "з надзвичайним рівнем непевності". За 77 років своєї історії МВФ не надавав позики країнам, що перебувають у війні, пише Bloomberg.

Програма - це сигнал, який Захід надсилає, зокрема, і Росії, що міжнародна спільнота готова підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, каже Голосу Америки британський економіст Тімоті Еш.

"Гадаю, західні акціонери Фонду однозначно хотіли надіслати сигнал, зокрема, Росії, що Захід, МВФ і міжнародні установи задіяні на довгострокову перспективу. Вони віддані не лише тому, щоб Україна перемогла в конфлікті, але й у відбудові", - сказав Еш, провідний експерт зі стратегії в компанії BlueBay Asset Management.

Потреби України у фінансуванні значно більші, ніж 15,6 млрд дол, але програма МВФ допоможе залучити кредити й від інших, переконаний Еш.

"Вотум довіри від МВФ залучить інших державних кредиторів і, можливо, приватних інвесторів. Очевидно, що уряд США, ЄС та окремі країни Заходу виділили надзвичайний обсяг коштів – можливо до 80 мільярдів доларів за два роки. МВФ не буде нести цей тягар наодинці, все залежить і від допомоги інших кредиторів", - каже експерт.

Голова місії МВФ Гевін Грей висловив подібне сподівання, заявивши, що рішення "дозволить мобілізувати масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів України та партнерів під час тривання програми".

Грей зазначив, що на додаток до гуманітарних страждань, вторгнення Росії до України "має спустошливий вплив на економіку - дільність скоротилась на 30% у 2022 році, значну частину капіталу зруйновано, рівень бідності зріс".

У МВФ очікують на "поступове економічне відновлення в наступні квартали, під час відновлення діяльності, після значної шкоди для цивільної інфраструктури", однак вказують на ризики, пов'язані з можливою ескалацією бойових дій.

Міністр фінансів США Дженет Єллен привітала програму і сказала, що "амбітна програма МВФ з відповідними умовами, є критично важливою для підтримки зусиль України з реформ, включаючи зміцнення стандартів управління, зменшення ризиків корупції, а також для такої необхідної фінансової підтримки". Вона запевнила: "Сполучені Штати будуть з урядом та народом України стільки, скільки необхідно, перед лицем російської несправедливої, незаконної та аморальної війни".

"Важливим кроком підтримки МВФ для країни, що протистоїть російській агресії", назвав оголошення МВФ віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подякував Фонду за домовленість. У мережі Telegram він заявив, що "в умовах рекордного дефіциту бюджету ця програма допоможе нам профінансувати всі критичні видатки, зберегти макрофінансову стабільність та посилити нашу взаємодію з іншими міжнародними партнерами".

“Путін — бандит і різник і йому не можна довіряти”, - сенатор Дік Дурбін. Відео

“Путін — бандит і різник і йому не можна довіряти”, - сенатор Дік Дурбін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:21 0:00

“Україна отримає сучасні винищувачі та зможе розпочати тренування лише після узгодженого рішення країн НАТО”. Таку думку висловив сенатор-демократ, Дік Дурбін, у ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Діти полеглих героїв: десятки тисяч українських сімей переживають трагедію війни. Відео

Віталій Антощук, військовослужбовець української армії, загинув під час російського ракетного удару в Запорізькій області в травні.

На розмінування України після війни може піти близько десяти років – експерти. Відео

На розмінування України після війни, за оцінками низки експертів, може піти близько десяти років. США та інші країни уже зараз виділяють кошти для вирішення цієї проблеми на звільнених від російських окупантів територіях.

Блінкен: У бюджеті на 2024 рік США збережуть підтримку України - безпекову, економічну, енергетичну та гуманітарну

Державний секретар США Ентоні Блінкен на слуханнях щодо проекту бюджету на 2024 фінансовий рік. Вашингтон, США, 22 березня 2023 року. REUTERS/Jonathan Ernst

У проекті бюджету США на 2024 рік збережеться безпекова, економічна, енергетична та гуманітарна підтримка України. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час слухань у комітеті Сенату з асигнувань щодо проекту бюджету США на 2024 рік.

Ентоні Блінкен зазначив, що США мають позитивне бачення майбутнього світу, який є "вільним, безпечним, відкритим і процвітаючим". Держсекретар висловив сподівання, що запропонований проект бюджету допоможе просунути це бачення та розв'язати проблеми, які дійсно важливі для американського народу.

"Перший – це виклик з боку наших стратегічних конкурентів, безпосередня гостра загроза з боку російського самодержавства та агресії. Найбільш руйнівний, звичайно, через його жорстоку агресію проти України", - зазначив Блінкен. Іншою загрозою держсекретар назвав довгостроковий виклик із боку Китайської Народної Республіки.

"Цей бюджет підтримуватиме нашу безпекову, економічну, енергетичну та гуманітарну підтримку України, щоб гарантувати, що війна президента Путіна залишиться стратегічною невдачею. Він посилить наші зусилля, щоб конкурувати з КНР", - зазначив Блінкен.

Він також додав, що друга група викликів для США спричинена глобальними випробуваннями, зокрема, кліматичною кризою, міграцією, продовольчою та енергетичною безпекою, пандеміями, які безпосередньо впливають на життя американців.

Більше

XS
SM
MD
LG