Спеціальні потреби

Партія регіонів розклала намети на Майдані Незалежності


На цих виборах Майдан знову буде біло-блакитним. Суперечку за головну площу країни наразі виграє Партія регіонів. Тиждень тому регіонали перешкодили опонентам з “Нашої України – Народної самооборони” зводити сцену біля монумента Незалежності, мотивуючи відсутністю в тих дозволу. А минулої неділі взялися монтувати на цьому ж місці власну. Навпроти, під Головпоштою, вони розбили наметове містечко. Вранці у понеділок тут стояло три великих військових намети під прапорами Партії регіонів, удень до них додалося з десяток менших, туристичних. І хоч у наметах поки що ніхто не живе, місце зайняте, і прихильники Януковича мають намір не сходити з нього щонайменше до 1 жовтня.

Про це в інтерв’ю агенції “Інтерфакс-Україна” заявив депутат міськради регіонал Володимир Філіппов. Як він повідомив, 29-го вересня на Майдані виступатимуть лідери Партії регіонів, 29-го і 30-го зі сцени публіку розважатимуть естрадні зірки, а в ніч з 30-го на перше біло-блакитні чекатимуть тут на оприлюднення результатів.

“Поки що ми не плануємо ніяких революцій”, – сказав Філіппов і додав, – “Нам важливо, як порахують голоси”.

Ще раніше лідер регіоналів Віктор Янукович погрожував удатися до масових протестів та вивести людей на вулиці у разі, якщо його опоненти спробують сфальшувати виборчий результат.

На противагу Партії регіонів, яка захопила стратегічні об’єкти – Майдан та площу перед Центрвиборчкомом, Блок Юлії Тимошенко задовольнився Софіївською площею. Там встановлено кількадесят наметів із символікою БЮТ, в яких чергують поодинокі активісти.

А тим часом дозволу на масові акції у центрі міста наразі не мають ні біло-блакитні, ні помаранчеві. Оскаржити проведення таких акцій вирішила Київська міськдержадміністрація. Сьогодні міське керівництво звернулося до Шевченківського районного суду з проханням заборонити до- і післявиборчі мітинги на Майдані. У мерії аргументують це тим, що заявки подали одночасно кілька різних політичних сил – у тому числі Партія регіонів, БЮТ, Наша Україна, Блок Людмили Супрун і соціалісти. Пропозиція ж київської влади проводити свої акції по черзі не викликала у представників цих політичних сил ентузіазму.

А між тим як прогнозують оглядачі, біло-блакитні, що облаштувалися на Майдані, можуть залишитися там і після виборів. На думку експертів, “козир Майдану” регіонали триматимуть у запасі до останнього – на випадок несприятливого результату Партії регіонів на виборах або ж на той випадок, якщо регіони отримають більшість, але президент зволікатиме з поданням Віктора Януковича на посаду прем’єр-міністра.

XS
SM
MD
LG