Спеціальні потреби

Актуально

Зростає актуальність питання про кліматичні зміни

На порядку денному 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН чимало важливих питань. Утім особливе місце тут відведене обговоренню спільних дій щодо запобігання наслідкам глобального потепління. Все, що вдасться обговорити делегатам понад 150 країн у ці дні в Нью-Йорку, можливо сприятиме поступові на планованому Білим домом у Вашингтоні саміті країн з екологічними проблемами.

Сполучені Штати підписали, утім так і не ратифікували Кіотського протоколу – угоди, яку уклали члени ООН про протидію наслідкам глобального потепління. Директор Міжнародного стратегічного центру “П’ю” Еліот Диринджер, який займається вивченням глобальних кліматичних змін, заявив журналістам у Вашингтоні, що лідери країн світу з нетерпінням чекають, коли Сполучені Штати очолять міжнародний рух протидії глобальному потеплінню:

“Вони зберуться тут повні надії. Одначе, не помилюся, коли скажу, що дехто висловлюватиме скептицизм та намагатиметься, щоб американська ініціатива не підірвала інші міжнародні зусилля розпочати формальні переговори”.

Кіотський протокол став першою міжнародною спробою поєднати проблему атмосферних викидів з кліматичними змінами. Адміністрація Буша назвала угоду “недосконалою”, бо вона не зобов’язує зменшити забруднення атмосфери країни на шляху розвитку.

Президент центру “П’ю” Айлин Клоссен каже, що у той час, як США не має федерального мандату на скорочення викидів шкідливих газів у атмосферу, окремі американські штати самостійно розпочали програми контролювання парникових газів. Крім того, Конгрес США ухвалив ряд законів, які вимагають скорочення емісійних викидів. Айлин Клоссен зазначає, що такі заходи підтримали і американські бізнеси:

“Є мала вірогідність того, що у Сполучених Штатах відповідне законодавство таки з’явиться не пізніше наступної весни. А загалом, потреба у ньому стане життєво необхідною ще перед 2010-им роком”.

З усіма цими часовими обмеженнями, вважає Еліот Диринджер, країни на шляху розвитку закликатимуть Сполучені Штати вдатися до конкретних дій:

“Ми хочемо бути певні, що наші зусилля співпадають з діями інших розвинених економік. Це не лише сприятиме поліпшенню екології, а й зміцнюватиме конкурентну спроможність кожної сторони. Отже, гадаю, у наших власних інтересах очолити міжнародний екологічний рух”.

Експерти сподіваються, що Генеральна Асамблея ООН, а відтак і Вашингтонський екологічний саміт допоможуть підготувати підґрунтя для спільних рішень на міжнародній конференції з питань кліматичних змін, яку заплановано провести у Балі у грудні цього року.

Всі новини дня

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео

Очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG