Спеціальні потреби

Актуально

З дня трагедії у поселенні Амішів минув рік

Виповнюється рік з дня трагічного інциденту, що стався в поселенні Амішів, у штаті Пенсильванія. Рік тому, озброєний чоловік увірвався в приміщення сільської школи, вигнав з класу усіх хлопчиків, а десятьох дівчаток вишикував перед класною дошкою і розстріляв з пістолета, після чого пустив і собі кулю в голову. П’ятеро дітей тоді загинули на місці, а ще п’ятьох було важко поранено. Рік тому, американська нація була вражена цим безглуздим і жахливим актом насилля, а цього тижня, люди зібралися в громаді Амішів, щоб згадати загиблих.

На перший погляд життя в громаді Аішів ніби не змінилося. Воно таке як і рік тому, як і століття тому. Але зараз сюди з’їхалося багато людей, щоб згадати ту жахливу мить, що зруйнувала звичної розміреності життя поселення.

Ніхто не знає чому того дня чоловік, який працював молочником у громаді, увірвався до школи і здійснив цю криваву розправу над дітьми. Того ранку всі зіткнулися з найжахливішим злочином, який собі лише можна уявити.

Стару школу одразу зрівняли з землею. А на її місці побудували нову, зі спеціальними замками безпеки. Але пам’ять неможливо так швидко затерти. Герман Бонтрагер працював з амішами над їхньою єдиною офіційною заявою для навколишнього світу. У ній вони розповіли про те, як бореться за життя після поранення у голову шестирічна Розанна Кінг, як її сестра Сара, також після поранення у голову, змогла видужати і навіть ходить у школу:

“Хірург, що робив їй операцію на мозку, каже, що її повне одужання – справжнє чудо, за що треба дякувати Богу”.

Аміші живуть поселеннями у сільських районах сполучених штатів. Їхнє життя тепер мало чим відрізняється від того, яким воно було 100 років тому. Ці глибоко релігійні люди нехтують зручностями сучасного світу і користуються найпростішими технологіями. Пересуваються вони зазвичай кіньми і термін “кінська сила” справді означає кінську силу.

Директор музею ферми Амішів Ерік Коннер зазначає: “Аміші походять з Європи, а саме з Німеччини та Швейцарії. У 1693-му році це була переслідувана релігійна група. Через переслідування вони проводили богослужіння у власних хатах, пивницях, печерах. Тож коли вони прибули до Америки вони за звичкою продовжили служити у своїх помешканнях”.

Аміші дуже скрупульозно сприймають біблійні настанови і намагаються обмежити себе від багатьох речей, навіть від використання електрики. Енергію вони отримують від газу, дизелю, деревини і вугілля. Їхнє просте життя відбивається на стилі одягу, в якому вони ходять. Багато амішів вірять, що їхня відокремленість від світу та беззастережна віра у Бога зміцнює їхню громаду. Навіть після пережитого горя, вони кажуть, що пробачили нападника родину вбивці, адже за законами Амішів – пробачення це єдиний спосіб, який може заживити найболючішу рану.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG