Спеціальні потреби

Буш ветував закон про розширення медичного страхування дітей


Президент США Джордж Буш наклав вето на закон прийнятий Конгресом про розширення програми медичного страхування дітей С-чіп. Такий крок викликав обурення не лише демократів, але і певної частини республіканців у Конгресі США та в американському суспільстві. За два тижні демократи зроблять спробу подолати президентське вето, чого поки що не вдавалось зробити.

Президент Буш зупинив закон, який мав розширити державну програму медичного страхування дітей певної категорії до 60 мільярдів доларів протягом наступних п’яти років. На думку президента, це б призвело до соціалізації страхування:

“Я вірю у приватну медицину, а не у систему охорони здоров’я, якою керує федеральний уряд”.

На сьогодні ця програма страхує понад шість мільйонів дітей, чиї батьки заробляють занадто багато, аби отримувати державне страхування, і занадто мало, аби платити за приватну страхівку. 72% американців підтримують розширення програми, навіть більшість республіканців.

Закон дозволив би додати до учасників програми ще три з половиною мільйони дітей. Вето може мати негативні наслідки для програми в тому обсязі в якому вона працює зараз.

Виконавчий директор Програми захисту права на медичне страхування Рон Полак зазначає: “Якщо місцеві уряди не матимуть достатньо коштів, аби заплатити за додаткові медичні витрати, їм доведеться скоротити страхування, яке вони надають дітям зараз”.

Для подолання президентського вето потрібно набрати дві третини голосів в обох палатах Конгресу США. У Сенаті є достатньо голосів для цього, тоді як у Палаті представників поки що не вистачає п’ятнадцяти. У демократів є два тижні, аби переконати республіканців підтримати їх у цьому процесі.

XS
SM
MD
LG