Спеціальні потреби

Загиблого пожежника вшановують щорічним марафоном


Бігуни на вулицях Нью-Йорка у цю пору року справа звична. Останніми роками найбільшу увагу привертає п’ятикілометровий марафон через Бруклінський тунель, який веде до міста – саме ним шість років тому скористався пожежник Стівен Силлер, поспішаючи до Світового торговельного центру 11 вересня 2001-го року.

Кожного року у вересні тисячі людей долають дистанцію у п’ять кілометрів. Забіг закінчується у Нульовій Зоні, де на марафонців зі сльозавим в очах чекає вдова Силлера – Саллі. Серед учасників забігу багато колег Силлера, один з них – Ґреґ Лолес:

“Знаєте, у той день багато хлопців не повернулися додому. І ми, як родина, маємо про це пам’ятати”.

11-го вересня, коли палали близнюки Торговельного центру, 35-річного Силлера, який мав вихідний день, не пропустили у Мангеттен. Тому він вийшов з машини та побіг на місце трагедії, де загинув разом з іншими понад трьомастами пожежників. Цього року до Нульової зони кілька пожежників бігли у повній уніформі – а це 28 кіло зайвої ваги. У марафоні взяли участь також поліцейські та військові. Загалом 22 тисячі людей пробігли 30 вересня Бруклінським тунелем. І всі вони, стомлені та виснажені, віддавали шану Саллі Силлер.

Водночас із сумом вони висловлювали радість, що змогли повторити шлях Стівена. На події був присутній і колишній мер Нью-Йорка, нинішній кандидат у президенти Руді Джуліані:

“Тут відчуваєш, що люди не забули головного – любов та відвага перемагає тероризм та страх”.

Взяти участь у п’ятикілометровому марафоні приїхали люди і з інших країн світу, у тому числі і сто п’ятдесят пожежників з Великою Британії, які роблять це кожного року. Вони кажуть, що таким чином віддають шану загиблому колезі. Сьогодні у пожежній частині може обійтися без викликів, додає один з них, але ніколи не знаєш, що на тебе чекає завтра.

XS
SM
MD
LG