Спеціальні потреби

Каспаров закликав США не підтримувати Президента Путіна


З офіційним візитом до Росії наприкінці тижня мають прибути Державний секретар США Кондоліза Райс та міністр оборони Роберт Ґейтс. Окрім зустрічей з офіційними особами у Райс запланований сніданок з активістами руху за права людини.

У середу ж лідер російської опозиції Гарі Каспаров у Вашингтоні закликав США та країни великої сімки перестати підтримувати Президента Путіна.

Під час свого виступу в американському Конгресі лідер російської опозиції зазначив, що його колеги і прихильники хочуть лише одного, щоб Сполучені Штати та їх європейські партнери не закривали очі на російські реалії:

“Щоразу, приймаючи Путіна як одного з рівних, вони дають моральний авторитет Путіну як лідеру демократичної нації. Сьогодні ми маємо дивну ситуацію, коли Путін діє як Лукашенко чи Мугабе, але його приймають як одного з членів ексклюзивного демократичного клубу.

Росія сьогодні не підпадає ні під які демократичні стандарти. Путін уже майже повністю знищив усі демократичні інституції і перетворює Росію у свого роду корпоративну державу, керовану призначеними владою олігархами”.

За словами Гарі Каспарова, опозиція у Росії розуміє, що є багато невирішених проблем у відношеннях з Росією, що Європейські країни дуже залежать від російських енергетичних ресурсів. Подвійні стандарти до Росії та низки інших держав, де демократія була витіснена з політичної сцени, не дають користі нікому. Гарі Каспаров зазначив, що дружба Президентів Путіна та Буша, яку вони демонструють, компрометує не Путіна, а Буша:

“Усі спроби мати дружні стосунки з офіцером КГБ, який має дуже серйозний послужний список щодо знищення демократії у Росії, має негативні наслідки для американсько-російських взаємин, оскільки Путін розглядає подібні заявив та підтримку з боку американської адміністрації як показник слабкості”.

Говорячи про вибори у Росії, лідер російської опозиції заявив, що їх не можна назвати виборами у їх звичному сенсі. Але навіть попри те, що політична сцена повністю контролюється Кремлем, опозиція по-трохи набирає сили:

“Режим боїться будь-якої альтернативи, яку ми творимо. Так альтернатива слабка і не думає, що ми сильні, але ми починаємо з маленького. І це діє на нерви режиму, оскільки ми існуємо. І що довше день від дня ми існуємо і виживаємо, то більше ми розширюємо територію, достукуємось до більшої кількості людей і це покращує наші шанси”.

І сьогодні російська опозиція не ставить перед собою нереалістичне завдання перемогти. За словами Гарі Каспарова, пересічні люди у Росії, не зважаючи на кремлівську пропаганду, таки хочуть свободи. І він сподівається, що колись їх критична маса зможе переламати скочування Росії до повної диктатури.

XS
SM
MD
LG