Спеціальні потреби

Актуально

У Києві Ґейтс закликав протидіяти міжнародному тероризму

Голова оборонного відомства США Роберт Ґейтс на зустрічі Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи, що відбувається у Києві, закликав зробити більший внесок у справу зміцнення безпеки в Афганістані.

Роберт Ґейтс попередив учасників зібрання про небезпеку перетворення у недієздатну структуру, якщо вона не буде протидіяти міжнародному тероризму. Водночас шеф Пентагону привітав рішення відкрити представництво групи у Кабулі.

За даними української сторони, на зустрічі не обговорювалося розширення військової присутності України в Афганістані чи Косово, хоча Київ приєднався до Угоди про спільні миротворчі сили, яку тепер має затвердити парламент. Багатонаціональні сили Південно-Східної Європи були створені 1998-го року з метою забезпечення ефективного внеску в проведення миротворчих операцій.

Відкриваючи зустріч Ради міністрів оборони, Президент Віктор Ющенко підтвердив курс України на членство у Європейському Союзі та НАТО.

Старший експерт Академії оборони Великобританії Джеймс Шер вважає, що питання взаємин України і НАТО є критично важливими для майбутнього України. Питання членства України в НАТО постане само собою знову коли стануть видимі зміни у політиці Росії, зазначив експерт:

“Росія виходить з договору про звичайні збройні сили у Європі, що створює проблему, Росія посилює свою військову потужність для швидких воєнних операцій на Чорному морі та у Балтійському регіоні, Росія може дуже агресивно відреагувати, якщо Косово отримає статус незалежного регіону. Усі ці речі вплинуть на позицію України. Це не лише вплине на позицію людей, які виступають за Євроатлантичну інтеграцію, але також на людей у Партії регіонів, людей із Східної України.

Тенденція до розвитку брутальної диктатури у Росії має вплив, особливо на людей у Східній Україні, бо вони знають Росію найкраще. Їм не подобається те, що там відбувається і те, що там відбуватиметься у майбутньому їм буде подобатись ще менше”.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG