Спеціальні потреби

У столиці Грузії введено надзвичайний стан


У Тбілісі введено надзвичайний стан. За словами Прем'єр-міністра Зураба Ногаїделі, уряд пішов на цей крок через, нібито, спроби опозиції влаштувати в країні переворот. У середу ж сили безпеки та поліція з використанням сльозогінного газу та водометів розігнала демонстрацію у центрі столиці. У касках та протигазах поліція силою розігнала людей на центральній вулиці Тбілісі Проспекті Руставелі та біля будинку парламенту. Сотні демонстрантів постраждали у результаті сутичок з правоохоронцями.

Протести, які розпочались у столиці Грузії минулої п’ятниці із закликів до позачергових парламентських виборів, згодом переросли у заклики до відставки уряду та Президента Саакашвілі.

Георгій Луашабішвілі: “Цього ранку уряд розігнав мирну демонстрацію. Люди протестували і висловлювали свою незгоду з ситуацією в країні. Демонстрації були абсолютно мирними і уряд використав момент, коли люди починали збиратись біля парламенту, щоб розігнали демонстрацію”.

Один з опозиційних лідерів Іліан Хандрава заявляє, що розгін демонстрацій спровокує нову хвилю протестів:

“Ці криваві дії уряду спровокують нову хвилю масових демонстрацій у країні, які можуть призвести до відставки уряду”.

Грузинське телебачення транслювало розгін демонстрації у прямому ефірі. Представники уряду звинувачують опозицію у дестабілізації ситуації в країні та співпраці з російськими спецслужбами. Голова парламенту Ніно Бурджанадзе заявила, що постійно підтримує зв’язок з опозицією, але не бачить бажання останньої до діалогу.

Сполучені Штати попередньо заявляли про те, що протести у Грузії є внутрішнім питанням країни. У середу прес-секретар Державного департаменту Шон МакКормак заявив, що політичний конфлікт у Грузії треба розв’язувати мирним шляхом у рамках існуючої політичної системи:

“Як уряд так і опозиція повинні утриматися від провокаційних кроків, які можуть привести до застосування сили”.

Прес-секретар Держдепартаменту також додав, що на сьогодні немає інформації про зовнішнє втручання у грузинський конфлікт, але якщо буде таке підтвердження, то Сполучені Штати уважно розглядатимуть цю проблему.

Тим часом Президент Грузії звинувачує Москву у триваючих антиурядових акціях протесту. Уряд уже відкликав з Москви свого посла і видворив кількох російських дипломатів з Тбілісі. МЗС Росії називає звинувачення президента безвідповідальною провокацією.

XS
SM
MD
LG