Спеціальні потреби

У затоку Сан-Франциско внаслідок аварії вилилась нафта


Американські прокурори відкрили кримінальне слідство в справі аварії вантажного судна, внаслідок чого стався масовий вилив нафти в затоку Сан-Франциско минулого тижня.

Директор Берегової охорони США адмірал Тад Аллен на зустрічі з журналістами у Сан-Франциско, штату Каліфорнія, заявив, що Берегова охорона співпрацює з федеральним прокурором, щоб встановити причини аварії.

Згідно з попереднім розслідуванням, проведеним Береговою охороною, причиною того, що вантажний корабель врізався в міст, була людська помилка, а не технічна неполадка. Міст не зазнав шкоди, але в корпусі корабля виник 30-метровий розріз і було пробито отвір у двох баках, з яких в затоку вилилося понад 200 тисяч літрів пального.

У Каліфорнії почато аварійну розчистку наслідків аварії, і близько 800 людей докладають зусиль, щоби врятувати флору і фауну від екологічного забруднення. І хоча очисна операція довкола затоки Сан-Франциско йде на всю потужність, робити це не так просто, адже тисячі літрів нафти поширились затокою і навіть дсягнули Тихого океану.

Довгі смуги прибережних районів закрито, і влада докладає зусиль, щоби провести – як того вимагає закон – кількагодинну професійну підготовку добровільних загонів для роботи з цією небезпечною речовиною.

Вилив стався о 8.30 в середу зранку, коли корабель зіткнувся з мостовими опорами. Очисні операції ускладнились порівняно з минулим тижнем. До того ж операції передбачають допомогу птахам – сотні вже врятовано, але кілька десятків знайдено померлими.

Розчищувальні операції триватимуть ще довгий час. Між тим слідчі з Національної ради з безпеки транспорту прибули на місце для з’ясування обставин аварії. Вони пробудуть тут тиждень, збираючи матеріали, хоча на опрацювання звіту про це може піти цілий рік.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG