Актуально
У затоку Сан-Франциско внаслідок аварії вилилась нафта
Американські прокурори відкрили кримінальне слідство в справі аварії вантажного судна, внаслідок чого стався масовий вилив нафти в затоку Сан-Франциско минулого тижня.
Директор Берегової охорони США адмірал Тад Аллен на зустрічі з журналістами у Сан-Франциско, штату Каліфорнія, заявив, що Берегова охорона співпрацює з федеральним прокурором, щоб встановити причини аварії.
Згідно з попереднім розслідуванням, проведеним Береговою охороною, причиною того, що вантажний корабель врізався в міст, була людська помилка, а не технічна неполадка. Міст не зазнав шкоди, але в корпусі корабля виник 30-метровий розріз і було пробито отвір у двох баках, з яких в затоку вилилося понад 200 тисяч літрів пального.
У Каліфорнії почато аварійну розчистку наслідків аварії, і близько 800 людей докладають зусиль, щоби врятувати флору і фауну від екологічного забруднення. І хоча очисна операція довкола затоки Сан-Франциско йде на всю потужність, робити це не так просто, адже тисячі літрів нафти поширились затокою і навіть дсягнули Тихого океану.
Довгі смуги прибережних районів закрито, і влада докладає зусиль, щоби провести – як того вимагає закон – кількагодинну професійну підготовку добровільних загонів для роботи з цією небезпечною речовиною.
Вилив стався о 8.30 в середу зранку, коли корабель зіткнувся з мостовими опорами. Очисні операції ускладнились порівняно з минулим тижнем. До того ж операції передбачають допомогу птахам – сотні вже врятовано, але кілька десятків знайдено померлими.
Розчищувальні операції триватимуть ще довгий час. Між тим слідчі з Національної ради з безпеки транспорту прибули на місце для з’ясування обставин аварії. Вони пробудуть тут тиждень, збираючи матеріали, хоча на опрацювання звіту про це може піти цілий рік.
Всі новини дня
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум