Спеціальні потреби

Енні Лейбовіц – фотограф-документаліст світового зразка


У Сполучених Штатах фотограф Енні Лейбовіц є мало не такою ж популярною, як і політичні постаті чи зірки розважальної індустрії, чиї портрети вона створює. Але теперішня виставка у Вашингтонській галереї є дещо більш персональна, ніж звичайно.

Вона зробила собі ім’я молодою дівчиною в журналі “Роллінґ Стоун”, знімаючи рок-зірок 70-их років. Відтак її слава практично зрівнялася із славою тих, чиї зображення вона увіковічнювала. Як от, наприклад, Михайла Баришнікова.

Найостанніша виставка у вашингтонській галереї Коркоран експонує її роботи від 1990-го року по 2005-ий. Серед закарбованих її камерою персоналій – Біл Клінтон у його перші дні на президентському посту. Він навідріз відмовився позувати з сигарою, яку курив, коли Енні Лейбовіц зайшла в Овальний кабінет. Вона фотографувала Президента Буша в оточенні дорадників. Королеву Великобританії.

Енні Лейбовіц ніколи не була воєнним кореспондентом, але під час відрядження в колишній Югославії зробила знімок, який став ототожненням жахіття і марнотратства війни. Сама Енні пригадує:

“Я їхала фотографувати “Міс Сараєво”, коли перед моєю машиною вибухнула міна і вбила хлопчика, який їхав на велосипеді перед нами. На моїй машині ми повезли його в лікарню, але він помер по дорозі. Я була в такому шоці, що думала, що знімаю кольоровою камерою, але виявилось, що чорно-білою”.

Портрети членів родини і друзів привідкривають зазвичай схований персональний бік Енні Лейбовіц. За її словами, фотографування допомогло їй пережити смерть коханої людини:

“Думаю, часами берешся фотографувати, бо не знаєш, куди ще себе подіти. Я думаю, ми звертаємось в цьому до того, що ми вміємо робити найкраще”.

Енні Лейбовіц бачить себе документалістом своєї доби, якій пощастило мати професією те, що вона любить.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG