Спеціальні потреби

Актуально

Енні Лейбовіц – фотограф-документаліст світового зразка

У Сполучених Штатах фотограф Енні Лейбовіц є мало не такою ж популярною, як і політичні постаті чи зірки розважальної індустрії, чиї портрети вона створює. Але теперішня виставка у Вашингтонській галереї є дещо більш персональна, ніж звичайно.

Вона зробила собі ім’я молодою дівчиною в журналі “Роллінґ Стоун”, знімаючи рок-зірок 70-их років. Відтак її слава практично зрівнялася із славою тих, чиї зображення вона увіковічнювала. Як от, наприклад, Михайла Баришнікова.

Найостанніша виставка у вашингтонській галереї Коркоран експонує її роботи від 1990-го року по 2005-ий. Серед закарбованих її камерою персоналій – Біл Клінтон у його перші дні на президентському посту. Він навідріз відмовився позувати з сигарою, яку курив, коли Енні Лейбовіц зайшла в Овальний кабінет. Вона фотографувала Президента Буша в оточенні дорадників. Королеву Великобританії.

Енні Лейбовіц ніколи не була воєнним кореспондентом, але під час відрядження в колишній Югославії зробила знімок, який став ототожненням жахіття і марнотратства війни. Сама Енні пригадує:

“Я їхала фотографувати “Міс Сараєво”, коли перед моєю машиною вибухнула міна і вбила хлопчика, який їхав на велосипеді перед нами. На моїй машині ми повезли його в лікарню, але він помер по дорозі. Я була в такому шоці, що думала, що знімаю кольоровою камерою, але виявилось, що чорно-білою”.

Портрети членів родини і друзів привідкривають зазвичай схований персональний бік Енні Лейбовіц. За її словами, фотографування допомогло їй пережити смерть коханої людини:

“Думаю, часами берешся фотографувати, бо не знаєш, куди ще себе подіти. Я думаю, ми звертаємось в цьому до того, що ми вміємо робити найкраще”.

Енні Лейбовіц бачить себе документалістом своєї доби, якій пощастило мати професією те, що вона любить.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG