Спеціальні потреби

Актуально

Новообрана Верховна Рада розпочне роботу 23 листопада

Крига скресла. Перешкоди для початку роботи новообраного парламенту подолано. Народні обранці кінець кінцем зареєструвалися в ЦВК, група з підготовки засідань Верховної Ради нарешті обрала керівництво, і навіть визначено дату відкриття сесії – 23 листопада.

Результативний день почався з реєстрації у Центрвиборчкомі останніх, хто досі зволікав, – 175-ти народних депутатів від Партії регіонів, трьох нунсівців і одного комуніста. Відтак посвідчення вже виписані на 449 осіб. Це майже повний склад Верховної Ради, за винятком одного-єдиного депутата. Представник НУ-НС і голова Нацбанку Володимир Стельмах ще не подав документів.

Несподівано успішно закінчилось і сьогоднішнє засідання робочої групи з підготовки роботи парламенту. Після багатьох безплідних днів компроміс знайшли, і голову групи обрали – нею стала представниця Партії регіонів Раїса Богатирьова. За кандидатуру проголосували одностайно, як і за кандидатуру заступника – нунсівця Романа Зварича та секретаря – члена Блоку Литвина Ігоря Шарова. Прийняли також рішення, згідно з яким новообрана Верховна Рада розпочне свою роботу в п’ятницю 23 листопада. Про це повідомив журналістів регіонал Василь Горбаль. За його словами, пропозицію висунула Партія регіонів і всі учасники робочої групи одноголосно її підтримали.

А тим часом аж до сьогоднішнього дня ситуація здавалась тупиковою. Як виглядало, у питанні про голову робочої групи сторони ніколи не досягнуть компромісу. Партія регіонів кілька разів поспіль пропонувала кандидатури від Комуністичної партії – Адама Мартинюка та Валентина Матвєєва; на цьому ж наполягали і комуністи, тоді як НУ-НС, своєю чергою, заявляв, що не погодиться на кандидатів від КПУ ні за яких умов. Безрезультатні суперечки у Верховній Раді змусили втрутитися президента. Як сказав Віктор Ющенко у четвер, перебуваючи в Єрусалимі, він готовий зібрати політичні сили у себе в секретаріаті, якщо самі вони не можуть домовитись. При цьому глава держави додав, що розуміє принизливість такої пропозиції.

Втім, принижуватись тепер нікому не доведеться. Процес запуску Верховної Ради розблокований, і робоча група вже працює над технічними питаннями – такими як розміщення депутатів у сесійній залі та порядок денний першого тижня роботи парламенту. Наступного разу група планує зібратися у вівторок, і як обіцяють її представники, вони встигнуть вирішити всі дискусійні питання до 23 листопада.

Більше того, у перший же день засідання Ради буде створена демократична коаліція. Принаймні таке пообіцяв один з лідерів НУ-НС В’ячеслав Кириленко:

“23-го ми підпишемо угоду про коаліцію між БЮТ і НУ-НС”.

Щоправда, Партія регіонів має з цього приводу іншу думку. Регіонали продовжують працювати над створенням “ефективної” коаліції. Про це повідомив журналістів один із чільних представників партії Микола Азаров. Як він сказав, саме визначення “ефективна” йому більше до душі, ніж “широка” або “демократична”. При цьому Азаров не поточнив, з якими саме політичними силами Партія регіонів працює для створення такої коаліції.

Всі новини дня

Допомога Британії постраждалим від повеней в Україні прийде через ООН та Червоний Хрест - Ріші Сунак

"Ми ще раніше надали кошти ООН та Червоному Хресту на подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон на допомогу постраждалим", - заявив Ріші Сунак. Фото: Reuters/Kevin Lamarque

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак під час візиту до Вашингтона назвав руйнування Каховської дамби "жахливим" і повідомив, що британська розвідка ще встановлює відповідальних за скоєне.

"Ми все ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять. Ми ще раніше надали кошти для Організації Об’єднаних Націй і Червоного Хреста, передбачаючи подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон, щоб допомогти постраждалим сім’ям. Це жахливий вчинок, від якого постраждали сотні тисяч людей. Ми й надалі будемо підтримувати Україну", - заявив глава британського уряду.

У четвер, 8 червня, Ріші Сунак зустрічається у Білому домі з президентом США Джо Байденом. Як очікується, сторони обговорять, серед іншого, питання російської агресії в Україні, економічну безпеку, а також регулювання у світі розвитку штучного інтелекту.

Напередодні прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що питання російського вторгнення в Україну буде пріоритетом їхньої зустрічі.

США та Велика Британія - серед найбільших донорів військової допомоги Україні, зокрема, в питанні підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, серед яких – літаки F-16.

«Ми й надалі будемо підтримувати Україну», – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії. Відео

"Ми ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять", – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії

Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Фото 29 травня 2023 року. Український військовий проводить постріл поблизу Бахмута (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".

ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.

Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:47 0:00

У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Більше

XS
SM
MD
LG