Спеціальні потреби

Тимошенко вимагає скасувати відзнаку, видану Ківалову


Обурення викликало в Україні нагородження почесною грамотою екс-голови ЦВК, одного з найодіозніших персонажів часів Помаранчевої революції Сергія Ківалова.

Скасувати відзнаку, видану Ківалову. З такою вимогою звернулась до Центрвиборчкому Юлія Тимошенко. “Я прошу голову ЦВК Володимира Шаповала виправити цю помилку”, – пише лідерка однойменного блоку у своєму коментарі, вміщеному сьогодні на сайті БЮТ. Тимошенко зазначає:

“Нагороджено людину, яка стала символом масштабних фальсифікацій у ході виборів Президента України, людину, від прізвища якої походить термін “ківаловщина” як символ безпардонних виборчих маніпуляцій. Чи стане це засторогою для фальсифікацій у майбутньому? Чи буде тепер хтось боятися відповідальності за спотворення результатів усіх наступних виборів? Не можна нагороджувати “за реалізацію конституційних виборчих прав громадян” того, хто плювати хотів і на ці права, і на самих громадян,” – наголосила Тимошенко, пообіцявши не закривати очей на такі події.

Нагородження одного з найбільш одіозних політиків сучасності обурило також політологів і журналістів. “Плювком в обличчя половині України” називає цю подію інтернет-видання “Українська правда”. Обурені і пересічні українці. Кияни, які у 2004-му році вийшли на Майдан проти виборчих фальсифікацій, дивуються з того, що Ківалов – власник нецензурного прізвиська, яке дав йому народ, сьогодні раптом став героєм:

- Це і смішно, і сумно.

- Як на мене, це трохи псує імідж нашої країни.

- Це просто ганьба. Людина причетна до всіх отих порушень на виборах – його треба було посадити у в’язницю, а його ще грамотою нагороджують. Це ганьба для всієї України, я вважаю.

- Дуже вже велика різниця між тим, що говорилося раніше, і цією грамотою. Або одна сторона щось не те каже, або інша. Можливо, і та, і інша. В усякому разі, із здоровим глуздом це не в’яжеться.

Нагадаємо, що вчора екс-голова ЦВК Сергій Ківалов отримав нагороду з нагоди 10-ї річниці створення Центральної виборчої комісії. Почесну грамоту йому вручив нинішній голова ЦВК, представник президента Володимир Шаповал. Як сказано в документі, відзнаку вручено “за вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації конституційних виборчих прав громадян України”.

Під час минулих президентських виборів голова ЦВК Сергій Ківалов оголосив переможцем Віктора Януковича. Під час наступних масових протестів він був звинувачений у виборчих фальсифікаціях і знятий з посади рішенням парламенту.

XS
SM
MD
LG