Спеціальні потреби

Будинок Рут допомагає жертвам побутового насильства


Побутове насильство – проблема не лише бідних суспільств. Притаманна вона і процвітаючим країнам. У кожній державі по своєму намагаються боротися з цим ганебним явищем. Так, в американському місті Балтимор одна приватна організація вже понад 30 років допомагає жінкам-жертвам побутового насильства. Так званий будинок Рут, названий на честь біблійної героїні, яка знайшла притулок у доброї людини. Цей будинок змінив життя кількох тисяч жінок та їх дітей, серед яких і Бренда:

“Зараз моє життя чудове. Коли я потрапила до будинку Рут, мене навчили багатьом речам. Насамперед любити себе. Сьогодні я незалежна жінка і у мене все дуже добре”.

П’ять років тому Бренда та її 11 дітей втекли до цього притулку від чоловіка, який над ними знущався. Як і багато мешканок будинку Рут, Бренда не хоче називати своє прізвище, кажучи, що будинок став поворотним моментом її життя.

Керол Александер вже 24 роки працює директором притулку для жінок:

“Кожна четверта жінка стає жертвою насильства з боку чоловіка або інтимного партнера. Щороку приблизно три тисячі жінок у США гинуть від рук їх співмешканця”.

Цю організацію понад 30 років тому заснувала група жінок, майже не маючи коштів. Сьогодні будинок Рут отримує державну допомогу та приватні пожертви на суму у шість мільйонів доларів щороку. Організаціє має кілька філіалів у штаті Меріленд. За роки свого існування притулок у будинках Рут знайшло кілька тисяч жінок та дітей. Як розповідає Керол Александер, чимало жінок прибувають сюди посеред ночі з дітьми на руках та валізою з речами:

“Я думаю, ми врятували безліч жінок, ми допомогли сотням жінок почати життя спочатку. Ми також так само допомагаємо їх дітям”.

Будинок Рут має у своєму розпорядженні приміщення на 84 ліжка, та шість окремих квартир, де жінки можуть жити до двох років, перебуваючи під захистом організації. У буднику жінкам допомагають доглядати за дітьми, надають професійні навички, юридичну та психологічну допомогу. Як каже Керол Александер, тут працюють також і з дітьми, які виросли в атмосфері насильства:

“Ми побачили, що діти повторюють вчинки батька. Тож ми запровадили програму, що вчить дітей здоровим стосункам у родині”.

Маргарита – юрист будинку Рут. Лише кілька років тому разом з двома дітьми вона потрапила сюди заляканою, без копійки у кишені, у пошуках допомоги. Вона каже, що якби залишилась зі своїм чоловіком то напевно вже була б на тому світі:

“Я зараз купую свій будинок, виплатила позичку на машину. Я самостійно піднімаю на ноги своїх дітей”.

На думку Керол Александер, будинок Рут робить чудову справу. Однак, каже вона, суспільство має змінитися, аби потреби в таких організаціях було як можна менше.

XS
SM
MD
LG