Спеціальні потреби

Мережа кав’ярень ‘Старбакс’ втрачає популярність?


Мережа крамниць і кав’ярень американської корпорації “Старбакс” користується шаленою популярністю у США та за кордоном. Щодня у світі з'являється вісім нових “Старбаксів”. Чотири відсотки з понад шести мільярдів річних прибутків вони витрачають на благодійні цілі. Цього року бізнес-журнал “Форбс” вніс “Старбакс” у список ста корпорацій, де найкраще працювати. Утім компанія, яка щодня обслуговує 40 мільйонів людей, нещодавно заявила про зменшення кількості споживачів.

Чотири доларова чашка кави у кав’ярні “Старбакс” можливо є серйознішим індикатором стану американської економіки, ніж здавалося б на перший погляд. Уперше з часу заснування у 1971-му році базована у Сіетлі корпорація повідомила про зменшення клієнтури. І тепер компанія, яка завжди зневажала піар, оголосила про рекламну кампанію на телебаченні. Консультант з інвестицій Патрісія Едвардс зазначає:

“Мережа “Старбакс” є індикатором того, як живе середній і багатий споживач. І “Старбакс” показує, що клієнтура зменшується, і народ купує менше кави”.

Економісти стверджують, що сповільнення витрат поширюється. Зростання цін на пальне призвело до підняття на 39% цін на товари у порівнянні з минулим роком. Ціни на молочні продукти, наприклад, зросли на майже 40%.

Супермаркети також відчувають тиск. Багато із них повідомили про слабкий продаж у минулому кварталі. І не дивлячись на пожвавлення продажу з наближенням Різдва, потік споживачів у крамницях помітно зменшився. Біл Мартін стежиться за тенденціями у роздрібній торгівлі:

“Ми вже були свідками того, що коли зменшується наплив споживачів в одній крамниці, і коли ця тенденція триває, ми бачимо падіння роздрібного продажу”.

На жаль це не та новина, яку б хотіли почути мережі роздрібної торгівлі у США в період різдвяно-новорічного сезону.

XS
SM
MD
LG