Спеціальні потреби

Демократи готуються до попередніх виборiв


У США до попередніх виборів президентських перегонів 2008 року у штаті Нью-Гемпшир залишилось півтора місяця, і претенденти на посаду хазяїна Білого дому посилюють свої кампанії. Згідно з недавніми опитуваннями виборців Нью-Гемпшира, сенатор Гіларі Клінтон, хоч вона має найвищий серед демократiв всенацiональний рейтинг, починає вiдставати в цьому штатi від сенатора Барака Обами.

Багато активістів-демократів в окрузі Чешір, що зібралися на щорічному партійному обіді в містечку Кін, кажуть, що саме їхня місцева партійна організація є двигуном Демократичної партії штату, а тому сам округ є обов’язковою зупинкою для кандидатів. З наближенням попередніх виборів, багато провідних членів партії з усього Нью-Гемпширу з’їхались сюди для обговорення ключових питань. Губернатор штату Джон Линч заявив, що американським виборцям набридли політичні баталії між партіями у Вашингтоні:

«Вони сприймають Вашингтон як місце, де партії лише сваряться через дрібниці, і нічого не досягають. Виборці з великою недовірою ставляться до того, чи Вашингтон спроможний правити країною».

Активіст місцевих демократів Роберт Малат погоджується з поглядом, що федеральний уряд у Вашингтоні неефективний. Питання, що його найбільше турбує, це війна в Іраку:

«Ми нічого доброго там не робимо. Ми лише налаштовуємо всіх іракців – чи то сунітів чи курдів чи кого-небудь іншого -- проти нас».

Головним промовцем на зібранні був претендент на посаду кандидата у президенти від демократiв - сенатор із штату Коннектікут Крис Додд, який в соцопитуваннях відстає від чотирьох інших однопартійців. Він каже, що виборці-демократи у розмовах з ним найчастіше згадують спроможність бути обраним і вміння об’єднувати людей – як риси, які вони хотіли б бачити в єдиного кандидата партії на пост президента.

«Люди хочуть кандидата, який спроможний перемогти на виборах, а відтак об’єднати країну. Важко мені передати вам, наскільки людям набридла сьогоднішня ситуація».

Тим часом, в іншому кутку штату, в Університеті Нью-Гемпширу в Дургемі, колишній сенатор Джон Едвардс говорив про соціальну справедливість і про нищівний вплив певних груп інтересів у Вашингтоні.

«Гроші та вплив наразі зосередились в руках горстки багатих людей і великих корпорацій. І вони використовують ці інструменти, щоб уряд приймав рішення, які суперечать інтересам більшості американців».

Молодших виборців, таких як Сара Флойд, найбільше турбують питання системи охорони здоров’я і стан природного середовища.

«Я, як і багато людей, бачила документальний фільм ‘Незручна правда’. Мені стає страшно, коли подумаю, що такі глобальні кліматичні зміни можливі, якщо ми вже тепер не візьмемось за цю справу. На мій погляд, дедалі більше людей починають перейматись питаннями довкілля. Я хочу кандидата, який готовий зробити великі зміни в політиці у цій сфері».

Згiдно з останніми опитуваннями, Джон Едвардс в штатi Нью-Гемпшир займає третє після Барака Обами та Гіларі Клінтон мiсце. Четвертим йде губернатор штату Нью-Мексико та колишнiй представник США при ООН Білл Ричардсон.

XS
SM
MD
LG