Спеціальні потреби

Республіканці готуються до попередніх виборiв


У січні наступного року розпочнеться поштатний процес вiдбору єдиних кандидатів, які представлятимуть Республіканську та Демократичну партії на виборах президента країни. Друга після штату Айова така подія за традицією відбудеться у Нью-Гемпширі. Оглядачі вважають, що саме ці два штати завдають тон голосуванню у решті американських штатів.

Для багатьох з республіканців міста Довер офіційне гасло Нью-Гемпширу «Живи вільно або помри» - немов особисте життєве кредо. Вони вважають себе консервативними захисниками принципів особистої свободи, виступають за обмеженi повноваження органiв влади і низькi податки.

У пiдготовцi до вiдбору претендентiв виборцi часто збираються для обмiну думками. Жителька містечка Довер, учителька початкової школи Кері Вулет каже, що воліла б бачити у кандидаті поборника консервативних принципів:

«Я голосую за національну безпеку. За консервативні цінності. Я голосую за правду в ЗМІ. Голосую за право кожного вирішувати, як витрачати зароблені ним гроші. Я хочу, щоб мої податки були стабільними і не хочу, щоби влада приходила в мій дім і регулювала моє життя.»

На одному iз зiбрань республіканців штату виступив колишній сенатор із штату Теннессі і голлівудський актор Фред Томпсон. I хоч вiн оголосив про свою участь у змаганні відносно пізно i наразi вiдстає від своїх конкурентiв, багатьом республіканським виборцям в Нью-Гемпширi від подобається своїми цінностями.

«Я був обраний до Сенату Сполучених Штатів і там послідовно голосував за консервативні цінності, керуючись здоровим глуздом. Голосував за верховенство закону і ринкову економіку. Голосував за свободу iндивiдуума.»

Згідно з результатами більшості соцiологiчних опитувань, перед серед республіканських кандидатів в Нью-Гемпширi веде колишній губернатор штату Массачусетс Мiтт Ромні. За ним йдуть сенатор Джон МакКейн i колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліяні.

Все ж Томпсон має свою базу підтримки. Серед його прихильників - власник фотокрамниці Роджер Реверс:

«Мені подобаються його погляди на економіку. На національну безпеку. Мені здається також, що він міг би ефективно реалізовувати висловлені у промовах ідеї».

Колишня учителька а нині пенсіонерка Ен Берк каже, що Томпсон зумiв би владнати міжпартійні чвари у Вашингтоні.

«Він чесний. Абсолютно та людина, яка зараз потрібна країні, щоб подолати створене партіями безладдя. На мою думку, він – саме та людина».

XS
SM
MD
LG