Спеціальні потреби

Клінтон, Обама, Гакабi i Ромнi лідирують у ключовому штатi


Відразу після новорічних свят у січні наступного року в окремих штатах розпочнуться попереднi голосування за претендентiв від Демократичної та Республіканської партій, якi надiються стати єдиними кандидатами своїх партiй на виборах наступного президента Сполучених Штатів у листопадi. Перше таке голосування вiдбудеться 3-го сiчня в штатi Айова.

За даними проведеного дослідним центром коледжу у штаті Коннектикут опитування громадської думки, найбільшою популярністю серед прихильників Демократичної партії в Айовi зараз користуються сенатори Барак Обама та Гілларі Клінтон. Лiдирують вони також в iншому ключовому штатi Нью-Гемпшир, де 8-го сiчня вiдбудеться друге з черги голосування.

Що ж стосується республіканців, в Айовi серед претендентів на кандидата від партії виділилися колишній губернатор Арканзасу Майк Гакабі та колишній губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні.

Утім дослідники також вказують на факт, що колишній мер міста Нью-Йорк Руді Джуліані, хоч вiн вiдстає в Айовi вiд своїх суперникiв, користується доволi високою популярнiстю в iнших важливих штатах, таких як Флорида, Огайо та Пенсильванія.

Заступник директора Iнституту досліджень виборчого процесу при Коледжі Квінніпек Пітер Браун пояснює, що ключовими у президентських виборчих перегонах експерти почали називати ці штати від 1964-го року, оскiльки всі переможці всенаціональних виборів спершу ставали фаворитами принаймні у двох з них. Експерт також відмiтив той факт, що у трьох iз названих штатiв респонденти назвали найголовнішою проблемою питання нелегальної імміграції:

“Зневаги серед виборців до нелегальних іммігрантів немає. Ніхто не каже, що вони погані люди. Однак людям обрид статус-кво і вони вважають, що імміграційна реформа – це засiб, яккий запевнить суворіший контроль. Ніхто не бажає безконтрольного продовження нелегальної імміграції”, - зазначив Браун.

Щодо того, якою вони бачать iммiграцiйну реформу, то більшість респондентів тлумачать своє бачення так: це не повинна бути безладна асиміляція нелегальних іммігрантів у американське життя, а процес, який повинен вiдбуватися з дотриманням законності і правопорядку.

XS
SM
MD
LG