Спеціальні потреби

Джорджа Буша покидає ще один соратник


До кінця тижня Джордж Буш розстанеться із ще одним своїм близьким соратником. Слідом за головним політичним технологом Карлом Ровом, міністром оборони Дональдом Рамсфельдом та міністром юстиції Альберто Ґонзалесом, Адміністрацію залишає Карен Г`юз. Уродженка Техасу, Г`юз на посаді заступника державного секретаря очолювала діяльність Сполучених Штатів у публічній дипломатії.

Основні зусилля Г`юз зосередила на покращенні іміджу Сполучених Штатів на Близькому Сході. І це вимагало багато спілкування з мусульманами як в Сполучених Штатах, так і за кордоном. Під час її першої поїздки на Близький Схід, як заступника державного секретаря, Г`юз довелося зіштовхнутися як з гостинністю, так і з неприязню.

Голова Арабо-американського інституту Джордж Салем, високо оцінює зусилля Г`юз:

“Я думаю, що вона відчула ту ненависть, яка досі там існує. Це важливо для людей в регіоні мати можливість поставити болючі питання американському чиновнику високого рівня”.

І Карен Г`юз, як мало хто інший, могла поділитися своїми враженнями з Президентом Бушем. Втім, зусилля Г`юз далеко не вичерпувалися власними враженнями та спілкуванням. Вона створила групу, яка вивчає близькосхідні медіа та надсилає довідки дипломатам. Також Г`юз закликала дипломатів активніше спілкуватися з пресою.

Г`юз має чимало критиків. Одна ліванська газета назвала її роботу політичною катастрофою – неефективною і навіть шкідливою. Опитування, проведене Дослідницьким центром П`ю (Pew), засвідчило, що імідж Сполучених Штатів за кордоном протягом останніх двох років погіршився, особливо серед мусульманських країн. Навіть у колись проамериканській Туреччині до Сполучених Штатів позитивно ставляться лише 12% респондентів.

Г`юз каже, що її зусилля не можуть бути виміряні в сьогоднішніх опитуваннях. Дати оцінку тим стосункам, які вона почала будувати, стане можливим лише через багато років.

XS
SM
MD
LG