До кінця тижня Джордж Буш розстанеться із ще одним своїм близьким соратником. Слідом за головним політичним технологом Карлом Ровом, міністром оборони Дональдом Рамсфельдом та міністром юстиції Альберто Ґонзалесом, Адміністрацію залишає Карен Г`юз. Уродженка Техасу, Г`юз на посаді заступника державного секретаря очолювала діяльність Сполучених Штатів у публічній дипломатії.
Основні зусилля Г`юз зосередила на покращенні іміджу Сполучених Штатів на Близькому Сході. І це вимагало багато спілкування з мусульманами як в Сполучених Штатах, так і за кордоном. Під час її першої поїздки на Близький Схід, як заступника державного секретаря, Г`юз довелося зіштовхнутися як з гостинністю, так і з неприязню.
Голова Арабо-американського інституту Джордж Салем, високо оцінює зусилля Г`юз:
“Я думаю, що вона відчула ту ненависть, яка досі там існує. Це важливо для людей в регіоні мати можливість поставити болючі питання американському чиновнику високого рівня”.
І Карен Г`юз, як мало хто інший, могла поділитися своїми враженнями з
Президентом Бушем. Втім, зусилля Г`юз далеко не вичерпувалися власними враженнями та спілкуванням. Вона створила групу, яка вивчає близькосхідні медіа та надсилає довідки дипломатам. Також Г`юз закликала дипломатів активніше спілкуватися з пресою.
Г`юз має чимало критиків. Одна ліванська газета назвала її роботу політичною катастрофою – неефективною і навіть шкідливою. Опитування, проведене Дослідницьким центром П`ю (Pew), засвідчило, що імідж Сполучених Штатів за кордоном протягом останніх двох років погіршився, особливо серед мусульманських країн. Навіть у колись проамериканській Туреччині до Сполучених Штатів позитивно ставляться лише 12% респондентів.
Г`юз каже, що її зусилля не можуть бути виміряні в сьогоднішніх опитуваннях. Дати оцінку тим стосункам, які вона почала будувати, стане можливим лише через багато років.