Спеціальні потреби

США засудили брутальний розгін демонстрації в Мінську


Сполучені Штати різко засудили грубе застосування сили білоруською міліцією проти мирної демонстрації, що проходила в середу у Мінську. Речник Державного департаменту США Шон МакКормак назвав розгін демонстрації жорстоким побиттям, яке є черговим прикладом серії репресивних заходів, що застосовує влада Білорусі проти опозиції в цій країні.

Посольство США в Білорусі оголосило, що додало до списку білоруських чиновників, яким закрито в'їзд до Сполучених Штатів ще 30 посадовців. Посольство попередило, що Сполучені Штати застосують додаткові санкції проти білоруських компаній, якщо влада країни не припинить репресії проти опозиції.

Білоруська опозиція у середу організувала демонстрацію протесту проти дводенного візиту Путіна до Мінська, який розпочався у четвер. А минулого тижня лідери білоруської опозиції, деякі з яких потерпіли від рук влади під час демонстрацій, перебували у США.

До Вашингтона білоруські опозиціонери приїжджали поділитися своїми побоюваннями стосовно приїзду Путіна в Мінськ. Цей візит, на думку голови Білоруської християнської демократії Павла Севяринця, загрожує незалежності країни:

“Для Білорусі дуже серйозна проблема – імперські настрої Росії. Путін збирається в Мінськ, абсолютно несподівано, в Росії відбуваються серйозні політичні зміни і дуже ймовірно, що процес інкорпорації Білорусі в Росію пришвидшиться. Ми приїхали в США, щоб запобігти цій загрозі”.

Лідер руху “За свободу” Олександр Мілінкевич додав: “Поведінку Росії багато в чому визначає постімперський менталітет. А сподівання на відновлення імперії багато в чому визначають закордонну політику Росії”.

У складі делегації білоруських опозиціонерів був і 17-річний лідер Молодіжного фронту Дмітрій Федарук. Після повернення із США його жорстоко побили білоруські міліціонери, розганяючи у середу демонстрацію протесту у Мінську. Федарук у непритомному стані був відправлений у лікарню.

Сенатор США Елсі Гейстінг, який зустрічався з лідерами Білоруської опозиції минулого тижня у Вашингтоні, також висловив своє глибоке занепокоєння фактом побиття демонстрантів у Мінську.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG