Спеціальні потреби

Мердок став власником ще однієї новинної імперії


Наприкінці цього тижня, власники акцій корпорації Доу Джонс дали остаточну згоду на продаж своєї новинної імперії, центром якої є видання “Вол Стріт Джорнал”. За 5,6 мільярда доларів медіа-магнат Руперт Мердок отримав контроль над однією з найвпливовіших газет у світі.

Економічні оглядачі кажуть, що голосування акціонерів у четвер було дещо більшим, ніж просто формальністю, що підсумовує попередні домовленості. Аналітики, серед яких і Туна Амебі, стверджують, що Мердок заплатив за акції компанії принаймні на 65% більше, ніж вони коштують зараз на біржі:

“Я вважаю, що компанія Мердока дуже щедро оцінила вартість корпорації Доу Джонс. Особливо якщо зважити на те, що прибутки цієї газети останнім часом не такі високі, втім як і прибутки більшості інших видавців”.

Ця угода завершує столітній період контролю сім’єю Банкрофт компанії Доу Джонс і цілої імперії фінансових новин. І розпочинає нову еру для магната Руперта Мердока. Тепер він володіє газетою “Вол Стріт Джорнал”, яку багато хто вважає – золотим стандартом у світі фінансових новин. Мердок нещодавно запевнив акціонерів, що газета збереже свою редакційну незалежність. Однак аналітик Туна Амебі висловлює сумніви:

“Мердоку вдалося певним чином заспокоїти ці побоювання. Але ми не знатимемо як буде далі, поки він остаточно не перебере контроль над виданням”.

Народжений в Австралії мільярдер вже володіє вагомим медійним портфоліо, що включає більше ніж 100 газет, телеканал “Фокс” і кіностудію ХХ-те століття Фокс. Мердок обіцяє скасувати плату за електронну версію газети “Волл Стріт Джорнал”, що, на його думку, додасть газеті 20 мільйонів нових читачів і принесе додатковий прибуток від реклами.

XS
SM
MD
LG