Спеціальні потреби

Актуально

Завершилася конференція з питань кліматичних змін

Досягненням консенсусу завершилася в суботу конференція з питань кліматичних змін, яка проходила на індонезійському острові Балі. Протягом двох тижнів та ще одного, додатково встановленого дня, представники 190 країн опрацьовували план спільних дій після завершення терміну дії Кіотського протоколу. Сполучені Штати, єдина держава, яка так і не підписала цього протоколу, була представлена на конференції делегацію на чолі із заступником Держсекретаря США Полою Добрянскі.

Під час конференції Сполучені Штати наполягали на врахуванні двох своїх вимог. По-перше, не встановлювати для заможних країн конкретних лімітів викидів парникових газів у атмосферу. А по-друге, прибрати з плану дій зобов’язувальне формулювання, яке передбачає, що багаті країни мали б за свій рахунок забезпечити державам на шляху розвитку екологічно чисті технології.

Буквально за декілька заключних годин конференції, делегації зуміли домовитись щодо плану підготовки нової угоди, наступниці Кіотського протоколу. Переломним моментом стала заява голови американської делегації Поли Добрянскі. Вона заявила про зміну позиції своєї країни, зазначаючи що Сполучені Штати вирішили піти на компроміс заради продовження спільної справи.

Раніше американська делегація не погоджувалася з пропонованою нормою нового документа, яка визначала наскільки нагально країни на шляху розвитку потребують допомогу заходу у впровадженні нових більш екологічно чистих технологій. Заява Добрянскі дала зелене світло схваленню так званої “Балійської дорожньої карти”:

“Сполучені Штати дуже віддані цьому зусиллю та воліють не перешкоджати спільним діям. Тому дозвольте вас запевнити, що ми діятимемо разом з усіма та приєднаємося до консенсусу, який нині встановився”.

Нова серія переговорів, яка має завершитися 2009-го року, дасть відповідь на те, як ефективно світ буде спроможний контролювати наслідки глобального потепління, і наскільки небезпечними такі наслідки можуть виявитися.

Учасники переговорів зобов’язані знайти шляхи зменшення викидів парникових газів, допомогти менш заможним країнам прискорити процеси впровадження нових технологій та надати їм для цього фінансову допомогу.

Переговори тривали усю ніч і часто знаходилися на рівні провалу. Доля конференції фактично вирішилася протягом останніх годин. А передував цьому двотижневий словесний двобій щодо того, наскільки реальним для виконання може виявитися план скорочення викидів в атмосферу. Цей план, запропонований Європейським Союзом, зобов’яже промислово розвинені країни скоротити викиди на 40% не пізніше 2020-го порівняно з 1990-им.

Країни на шляху розвитку виступили з вимогою більш відповідального ставлення заможних країн до їхньої потреби технології. Вони вказують на те, що формулювання попередніх документів були дещо розмиті.

Остаточного досягнення угоди не відбулося, бо голова конференції індонезійський міністр охорони довкілля Рагмат Вителар попросив відстрочки після занадто запальних дебатів стосовно формулювань заяви.

Генеральний Секретар ООН Пан Ґі Мун висловив розчарування з приводу недостатнього поступу і закликав делегатів досягнути швидкого компромісу на підставі взаємної поваги, порозуміння та гнучкості:

“Те, що вас зараз розмежовує, не є фундаментальним, високоповажні міністри та делегати. Тому закликаю вас не відкладати із досягненням необхідної зараз угоди”.

Пола Добрянські, яка раніше заявляла про неготовність Сполучених Штатів піти на компромісну згоду, заявила про зміну позиції своєї країни після того, як Південно-Африканська Республіка та Нова Гвінея привселюдно висловили докір США щодо попередніх дій.

Так що нинішню конференція у Балі можна вважати новим етапом міжнародного сприяння зменшенню забруднення атмосфери та кращого виконання умов Кіотського протоколу.

Слід водночас уточними, що так звана програма “Балійська дорожня карта” сама по собі не гарантує якогось конкретного рівня зменшення викидів у атмосферу будь-якою країною. Нею радше окреслюється процес добровільного визнання готовності обговорити таке питання.

Всі новини дня

США кажуть, що не сприяють, але й не заважають українцям завдавати ударів у Росії

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав пам’ятати, що України обороняється від російської агресії, і що інші держави допомагають українцям у цьому.

На тлі повідомлень про низку вибухів на військових об’єктах на території Росії, що, як припускають, могли бути здійснені українцями, чільні представники американського уряду відмежувалися від тих інцидентів, але при цьому наголосили, що Україна воює, захищаючись від російської агресії, а тому має підтримку США та інших країн.

Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії.
Ентоні Блінкен

В перший тиждень грудня в Росії повідомили, що принаймні три російські авіабази були вражені, як було сказано дронами - безпілотними літальними апаратами начиненими вибухівкою.

Згадані бази в Курській та Рязанській області та аеродром в Саратовській області, звідки злітають російські бомбардувальники з крилатими ракетами для здійснення ракетних обстрілів України, що тривають з 24 лютого.

Російська сторона каже, що загинули кілька осіб і пошкоджені літаки.

Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за ті вибухи, але західні коментатори назвали інциденти вже не першою ознакою здатності українців завдавати удари на далеких відстанях.

Події знову привертають увагу до того, яку зброю має українська армія, і яку допомогу надають Україні інші держави.

Заявляючи про повну підтримку України, західні країни не постачають українцям певні види зброї, зокрема ракети далекого радіусу дії, бойову авіацію чи танки західного виробництва, хоча Київ неодноразово закликав надати таку зброю.

На Заході неодноразово заявляли, що насамперед хочуть надати таку зброю і техніку, яку українська армія може використовувати якомога швидше, а також наголошували, що намагаються уникнути розширення конфлікту чи кроків, які могли б розглядатися як участь у ньому.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання журналістів у Вашингтоні 6 грудня, зауважив, що Росія використовує зиму у якості зброї і цілеспрямовано «удар за ударом» намагається зруйнувати цивільну інфраструктуру України, яка забезпечує людей теплом, водою та електрикою.

«Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії проти їхньої країни, і ми разом з багатьма партнерами у світі твердо налаштовані зробити так, щоб вони мали в руках спорядження потрібне їм для самооборони, щоб боронити свою територію, щоб захищати свою свободу», - сказав Ентоні Блінкен.

Під час цієї ж прес конференції американський міністр оборони Ллойд Остін відкинув припущення, що США намагаються чинити перешкоди українським намаганням розробляти власну зброю далекого радіусу дії.

«Чи США працюють над тим, щоб не допустити розробок Україною її власних можливостей завдавати удари на далеких відстанях? Коротка відповідь - ні. Ми зовсім цього не робимо. Як ви бачите, ми витратили понад 19 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні. На додаток до цього ми залучили також і союзників до надання безпекової допомоги», - сказав міністр.

Дивіться також:

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG