Спеціальні потреби

Мусульмани відзначають одне із найбільших ісламських свят


Мусульмани з усього світу прибули в місто Міна, що у Саудівській Аравії, аби здійснити щорічний ритуал Гадж. Паломники молилися неподалік Мекки, де пророк Мухамед виголосив свою останню проповідь. Під час завершальної частини церемонії вони кидають каміння у три стовпи, які символізують диявола.

Саме ця частина церемонії вже кілька років поспіль для багатьох паломників закінчується фатально. Минулого року у натовпі на мості, який веде до стовпів загинуло 360 людей.

Однак попри можливу небезпеку, давня традиція зобов’язує кожного мусульманина взяти участь у паломництві хоча б раз у житті.

На цьогорічний Гадж зібралося понад два мільйони людей. Серед них і 12 тисяч американців. Паломництво до Мекки – обов’язок кожного мусульманина. Фузіа Азіз братиме у цьому участь вперше:

“Я давно хотіла піти у паломництво, але наші діти були малі і ходили в школу. Тому ми з чоловіком, не могли їх залишити. Тепер коли вони вже закінчили навчання, а дехто навіть одружився, ми маємо шанс відвідати нашу святиню”.

Колишній лейтенант афганської армії Азіз Азіз каже, що він щасливий жити у Штатах – країні, яка дозволяє свободу віросповідання:

“Ми мусульмани, як і всі інші, можемо піти у мечеть і дотримуватись усіх наших релігійних традицій. Тож, коли ми вирішили піти у паломництво, не було жодних перешкод”.

Оскільки подорож складна і обходиться недешево, подружжя звернулося в туристичну агенцію, яка пропонує Гадж-пакет. Агентство забезпечує переліт, помешкання, та інструкцію, як здійснювати релігійний обряд.

Валід Абушарх очолює групу 50 паломників із Вірджинії до Мекки: “Ми є міжнародною мусульманською групою. Тут є люди не лише з Америки, але й з Афганістану, Тунісу, Ємену, Єгипту, Судану, Марокко і Палестини”.

Виснажлива шестиденна релігійна церемонія передбачає не лише ритуали і молитви, але й нагоду для мусульман з усього світу поспілкуватися між собою.

XS
SM
MD
LG