Спеціальні потреби

Тимошенко: Iнфляцiя в Українi шалено зросла


Інфляція в Україні в 2007 році сягнула рекордних сімнадцяти відсотків. Принаймні це стверджує прем`єр-міністр Юлiя Тимошенко. Як вона заявила, “інфляційні процеси необхідно терміново зупиняти”.

Після звинувачення попередників у доведенні до банкрутства “Нафтогазу України” Юлія Тимошенко знайшла в уряду Януковича нові гріхи. На сьогоднішній робочій нараді очільниця Кабінету повідомила, що за її даними, інфляція в минулому році сягнула 17%. “Попередній уряд залишив безпрецедентний рівень інфляції”, -- заявила прем`єр, слова якої цитує прес-служба Кабміну. Як вона додала, “Інфляційні процеси необхідно терміново зупиняти, проводячи цю роботу винятково в рамках вимог вступу України до СОТ».

Пошук механізмів сповільнення інфляції був головною темою сьогоднішньої наради з представниками профільних міністерств. І як наголосила Юлія Тимошенко, «результатом роботи уряду мають стати розробка та виконання чіткого плану антиінфляційних заходів із зазначенням термінів та відповідальних осіб за його виконання».

А тим часом Держкомстат України ще офіційно не оприлюднював підсумкового показника інфляції в Україні за 2007 рік. Економісти прогнозують, що цей показник справді буде найвищим за всі останні роки. Так, у попередні три роки інфляція коливалась на рівні восьми – дванадцяти відсотків. Водночас рекордно високою інфляція була у 2000-у, коли її рівень сягнув майже 26%.

Коментуючи заклик очільниці уряду “терміново зупинити інфляційні процеси”, спостерігачі вказують на можливе повторення тих кроків, які були здійснені за минулого прем`єрства Тимошенко. Тоді у квітні 2005-го було здійснено ревальвацію гривні, внаслідок чого офіційний курс долара різко упав за одну ніч. Нагадаю також, що під час одного з недавніх телеефірів Юлія Тимошенко чи то жартома, чи то всерйоз порадила українцям зберігати гроші в гривнях.

XS
SM
MD
LG