Спеціальні потреби

Депутати ВР зберуться, щоби знову розiйтися


Завтра український парламент збереться на сесійне засідання – перше в Новому році. Втім, продовження цієї сесії, як закликав президент Віктор Ющенко, чекати не варто, оскiльки депутати все ж збираються розійтися на зимові канікули.

Українські політики продовжують змагатися у епістолярному жанрі. Бютівець Микола Томенко листом відповів на лист Віктора Ющенка до парламенту, в якому президент просив депутатів не розходитися на зимові канікули, а працювати. Власне, питання Томенка стосуються більше главу Секретаріату, так як народний депутат вважає, що главу держави просто «підставили» з таким зверненням до депутатів, де вимагалося, аби нова сесія розпочалася 22-го січня, за тиждень після закриття нинішньої сесії. Водночас, Томенко вказує, що Конституція України вимагає, аби друга сесія починалася у перший вівторок лютого, тому виконання вимоги президента було б антиконституційним. Щоправда, на сайті президента цю помилку швидко виправили, переписавши лист Ющенка з вимогою продовжити першу сесію.

Микола Томенко переконаний, що це також вимагає розслідування, адже мова йде про зміну тексту в офіційному віснику презиеднта. Віктор Балога на звернення депутата ще не відреагував, однак самі нарднi обранцi вже придумали, що робити з президентським зверненням.

Спікер Арсеній Яценюк заявив, депутати вирішили продовжити тривалість першої сесії на один тиждень, але роботою в комітетах, тобто сесійних засідань не буде, а отже і ухвалень проектів законів, про які говорив у своєму зверненні президент.

Тож нинішний тиждень буде останнім сесійним тижнем поточної сесії. Відтак, від законодавчого органу очікують чимало резонансних рішень. Головні з них – кадрові. Тимошенко вже подала до парламенту подання на призначення нових керівників Фонду держмайна -- на цю посаду претендує бютівенць Андрій Портнов, Антимонопольного комітету -- його може очолити нашоукраїнець Давид Жванія, Держкомітет з питань телебачення та радіомовлення – претендент Ігор Курус, та віце-прем`єр, що куруватиме енергетичні питання -- на цю посаду претендує Віталій Гайдук.

Основна ж інтрига, чи розглядатиметься в Раді питання про відставку генпрокурора Олександра Медведька. Саме його фігура викликала першу публічну суперечку прем`єра та президента.

XS
SM
MD
LG