Спеціальні потреби

У Ющенка і Тимошенко різне бачення приватизації


Президентський секретаріат і Кабінет Міністрів не порозумілися через приватизацію. В офісі глави держави розкритикували законодавчі ініціативи Кабміну. Останній розробив нові правила, за якими будуть продавати державну власність. Заступник керівника секретаріату Олександр Шлапак називає їх неприйнятними. За ними, мовляв, інвестор залишається практично незахищеним, адже забрати в нього куплене підприємство можна буде й без рішення суду:

“Перша норма – це можливість розриву угоди про приватизацію у випадку, якщо буде згода експертів Фонду держмайна і Кабінету Міністрів”.

Крім того, каже Шапак, неправильно забират гроші в інвестора, якщо угоду розірвали за ініціативою держави. Пані Тимошенко наполягає – це світова практика і ніхто не позбавляє навіть несумлінних інвесторів захисту своїх прав:

“Завжди в інвестора є право звернутися до суду. У держави буде право розірвати приватизаційний договір, якщо не виконуються пункти цієї угоди. Там де роблять конкретні кроки щодо наведення порядку і усунення корупції постає колосальна кількість інтересів. Але я думаю, що в нас достатньо волі такі рішення приймати”.

Втім Кабмін вирішив не загострювати суперечки із президентом і відклав розгляд питання. Для Тимошенко успішна приватизація державних підприємств надзвичайно важлива. Крім покращення іміджу прем’єрці потрібні гроші для того, щоб розрахуватися із вкладниками радянського Ощадбанку. А це – десятки мільярдів гривень. Відтак продати пропонують найпривабливіші об’єкти, які ще досі залишаються у державній власності – “Укртелеком” та Одеський припортовий завод. Втім саме за це її критикують вже з іншого флангу – член фракції Партії регіонів Анатолій Кінах:

“Не припустимо, щоб стратегічні підприємства планувалися до приватизації і при цьому усі фінансові ресурси від їх продажу спрямовували тільки на споживання. Це тупиковий шлях. Ми по суті проїдаємо те, що буде належати нашим дітям і онукам”.

Серйозна боротьба чекає Юлію Тимошенко не тільки за список об’єктів, які виставлятимуть на продаж та правила за якими проводитимуть приватизаційні конкурси. Прем’єрці вкрай необхідна своя людина у кріслі голови Фонду держмайна. Під керівництвом соціалістки Валентини Семенюк ФДМУ хронічно не виконував плани надходжень до бюджету. Але змістити її може лише ВР, де у демократичної коаліції надто хитка більшість.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG