Спеціальні потреби

Буш готується виголосити свою останню промову про стан держави


У понеділок Президент США Джордж Буш виголосить свою останню промову про стан держави. Аналітики переконані, що ключовими питаннями його телезвернення до законодавців обох палат Конгресу та народу будуть іракська кампанія, економіка та залежність Америки від іноземної нафти.

Політичні оглядачі вважають, що Президент Буш зачепить теми, які сьогодні найбільше хвилюють американців – це війни в Іраку Афганістані, а також економіка США.

Аналітик Фонду “Спадщина” Браян Дарлінґ зазначає: “На мою думку, президент зосередиться на трьох головних питаннях – перше – війна в Іраку. Тут він наголошуватиме на поступі у військовій кампанії. Друге – економіка. Без сумніву це найважливіша тема сьогодні, і він говоритиме про пакет заходів, що мають стимулювати економіку. Також, я переконаний, буде дискусія на не менш важливу для президента тему глобального потепління і залежності Америки від іноземної нафти”.

Інший аналітик Кендис Нельсон з Американського університету зауважує, що промова Президента Буша відбувається у рік виборів як президента, так і Конгресу, і низький рейтинг популярності Джорджа Буша може зашкодити переобранню його одно партійців:

“Як відомо, картина в Іраку не така вже втішна, ситуація дещо покращилася, але не дуже. Тому президент має вирішити на чому реально зосередити увагу Конгресу і громадськості. Я припускаю, що він обере пакет податкових пільг, оскільки всі сторони швидко дійшли компромісу у цьому питанні”.

Дні перебування Президента Буша у Білому домі – лічені. Тож чи варто докладати стільки зусиль для того, щоби у всіх питаннях шукати підтримку Конгресу? Аналітик Браян Дарлінґ вважає, що у сфері зовнішньої політики Президент Буш може собі дозволити закликати політиків в Іраку та Афганістані докладати більше зусиль для досягнення тривалого миру. Але у роботі з законодавцями США його можливості явно обмежені:

“Президент свідомий, що це його останній рік перебування у Білому домі, і він змушений домовлятися з лідерами демократів у Конгресі, щоб реалізувати свої ініціативи.Чи це пропозиції з подолання кліматичних змін, підняття економіки, чи посилення національної безпеки Америки. Президенту потрібна допомога законодавців у його боротьбі з глобальним тероризмом”.

Традиційно політичні опоненти президента готують заяву-відповідь. Від демократів цього разу виступить губернатор штату Канзас Кейтлін Себеліус.

XS
SM
MD
LG