Спеціальні потреби

Тимошенко зустрілася із Головою Єврокомісії


Українці хочуть їздити до країн Європейського Союзу без віз. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко під час зустрічі із Президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу запропонувала розпочати переговори про подальше спрощення подорожей до ЄС для громадян України:

“Українська сторона під час переговорів підняла питання щодо візового режиму між ЄС та Україною. Ми б хотіли, щоб почалися офіційні консультації щодо єдиного візового простору між Україною та ЄС. Початок таких консультацій дає додатковий поштовх співпраці у поглибленні інтеграційних процесів”.

Втім у Європі кажуть – щойно почали працювати угоди про спрощення візового режиму. Президент Єврокомісії називає скасування віз для українців питанням перспективи:

“Нині важливо втілити в життя ті угоди, які в нас вже підписані. Вони повинні запрацювати. Я маю на увазі угоду про спрощення візового режиму і про реадмісію. В той же час ми вітаємо переговорний процес про прикордонний режим, який Україна веде із сусідніми державами – Польщею, Словаччиною, Угорщиною. Думаю, це важливо для тих українців, які живуть у прикордонних місцевостях. Якщо ми все це успішно зробимо, я думаю, з’являться підстави для подальших переговорів з Україною про візові питання в майбутньому. Це звичайно, буде одним із наших пріоритетів”.

За словами Баррозу, значно скоріше Україна може домовитися із Євросоюзом про створення зони вільної торгівлі:

“Ми сподіваємося почати такі переговори про зону вільної торгівлі якнайшвидше. Зараз це технічне питання – як тільки експерти двох сторін будуть готові, ми почнемо такі переговори. Ми завжди говорили, що це станеться як тільки Україна стане членом СОТ. Тобто зараз це питання тижнів. І я думаю, це не забере в нас багато часу”.

Так само швидко Юлія Тимошенко обіцяє завершити роботу над ще одним важливим документом – угоди про співпрацю з ЄС. Сама прем’єр зазначила:

“Ми отримали повну підтримку на цьому шляху. І ми почули, що значну частину підготовки поглибленої угоди можна завершити до кінця 2008-го року”.

В Україні сподіваються, що нова розширена угода про співпрацю має давати перспективу членства в Європейському Союзі.

XS
SM
MD
LG