Спеціальні потреби

Луґар закликав підтримати участь України і Грузії в ПДЧ


Ричард Луґар вніс на розгляд своїх колег у Сенаті США резолюцію на підтримку приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО. В заяві з цього приводу він сказав, що мета резолюції - продемонструвати, що Сенат рішуче підтримав би ініціативу адміністрації Буша запевнити, щоб союз НАТО якнайскоріше включив Україну та Грузію до ПДЧ.

Луґар підкреслив, що лідери України та Грузії висловили чітке бажання вступити в НАТО та що обидвоє зробили значний поступ на шляху наближення [своїх країн] до стандартів НАТО.

Водночас американський сенатор висловив упевненість в тому, що президенти Ющенко і Саакашвілі свідомі того, що членство їх країн в НАТО неможливе без підтримки електоратів обох країн. У Грузії, пише він, 76.22% виборців підтримало членство їх країни в НАТО на референдумі раніше цього місяця. Українські лідери вказали на необхідність проведення у майбутньому всенаціонального плебісциту з приводу цього питання, зазначив у своїй заяві Луґар. Він додав, що членство в НАТО вимагає відданості та принесення пожертв, які неможливі без підтримки населення.

Луґар у своїй заяві також процитував слова колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера в газеті International Herald Tribune, де останній, серед іншого, пише: «Запросити Україну до участі в ПДЧ на саміті в Бухаресті.... посприяло б зміцненню безпеки та стабільності в Європі... Жодні аргументи «проти» не витримують критики... Україна зробила стільки ж поступу у сфері демократичних, економічних та військових реформ, скільки зробили Румунія, Болгарія, Словаччина та Албанія, коли їх було включено до ПДЧ 1999 року.... Київ продемонстрував, що у нього значні військові спроможності та що у нього політична воля, необхідна для їх застосування.... Україна була б важливим контрибутором у справу євро-атлантичної безпеки».

Луґар підкреслив, що резолюція здатна послужити потужним сигналом для адміністрації Буша, союзників Сполучених Штатів в НАТО і народів України та Грузії для підтвердження того, що США готові тісно співпрацювати з обома країнами заради зміцнення миру і безпеки в Європі та Євразії.

XS
SM
MD
LG