Спеціальні потреби

ПА ОБСЄ не надсилатиме спостерігачів на вибори в Росії


Парламентська асамблея ОБСЄ та Бюро демократичних інститутів і прав людини прийняли рішення не надсилати своїх спостерігачів на президентські вибори у Росії, які відбудуться другого березня.

Директор Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Крістіан Штрохал пояснив такий крок тим, що Росія створила умови, в яких спостерігачі просто не зможуть якісно виконувати свою місію.

ОБСЄ хотіла надіслати своїх спостерігачів у Росію до 15-го лютого, аби розпочати моніторинг за два тижні до виборів. Однак Росія наполягала, щоби моніторинг в країні почався не швидше 20-го лютого. Сторонам так і не вдалося досягти консенсусу.

У четвер міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав позицію ОБСЄ ультиматумом. За його словами, “країни, які себе поважають” не приймають ультиматумів.

Тим часом, опитування проведене Всеросійським центром вивчення громадської думки у 46 регіонах показує, що 63% виборців планують віддати свої голоси за обранця Путіна – віце-прем’єра Дмитра Медведєва.

Найбільші конкуренти Медведєва націоналіст Володимир Жириновський та комуніст Геннадій Зюганов мають підтримку лише 7% виборців кожен.

XS
SM
MD
LG