Спеціальні потреби

США визнали незалежнiсть Косова


Сполучені Штати офіційно визнали Косово суверенною i незалежною державою i водночас пiдтвердили свою дружбу iз Сербією. Заяву такого змiсту видала держсекретар США Кондолiза Райс.

«Президент Буш позитивно вiдгукнувся на прохання Косова встановити дипломатичні відносини мiж обома країнами. Встановлення цих відносин підтверджує особливу дружбу, якою зв`язанi народи Сполучених Штатiв та Косова», -- сказано далi в заявi.

В документi також пiдкреслено, що рішення прийнято iз врахуванням конфлiктiв 1990-их років, якi, як сказано, залишили незалежнiсть єдиним життєздатним варiантом для сприяння стабільності в регiонi.

В заявi США закликають керівників Косова втілити план спеціального посланника ООН Мартi Ахтiсаарi про створення багато-етнiчної держави.

Крім цього пiдкреслено «особливі фактори», якi надають справi Косова «унікальний» характер. Серед них названо контекст розпаду Югославії, історію етнічних чисток та інших злочинiв проти цивільного населення Косова та тривалий період управлiння ООН. Враховуючи ці фактори, «Косово не слiд трактувати як прецедент для будь-якої іншої ситуації в нинішньому свiтi», - сказано в документi.

В заявi США водночас підтверджують свою дружбу iз Сербією, яку називають союзником у двох світових війнах, та закликають її керівників спiвпрацювати зi США та іншими партнерами для досягнення спільних цiлей – таких як гарантування прав, безпеки, культури та добробуту сербської громади Косова.

XS
SM
MD
LG