Спеціальні потреби

Перемогу Медведєву забезпечить підтримка Путіна


У неділю 2-го березня в Російській Федерації відбудуться вибори президента. Майже ні у кого немає сумніву, що наступником Президента Путіна буде його висуванець Дмитро Медведєв.

Росіяни уважно стежать за перебігом передвиборчої кампанії. Але не в себе вдома. Президентські перегони у Російській Федерації різко відрізняються від виборів у США. На відміну від американських претендентів, Дмитру Медведєв – кандидату від “Єдиної Росії” не треба захищати чи виправдовувати свої ідеї та переконання на відкритих дебатах. У США таким шляхом члени тої чи іншої партії обирають єдиного лідера своєї сили, який на їх думку найкраще репрезентує їхні інтереси – політичні, соціальні чи фінансові.

Натомість Медведєва було обрано таємним шляхом, і деталі реальної процедури ніхто не знає. Про його кандидатуру стало відомо у грудні минулого року, коли лідери кількох партій, не лише “Єдиної Росії”, представили його Президентові Путіну. Утім побутує думка, що Путін сам його обрав.

42-річний Медведєв відмовився від будь-яких відкритих дебатів зі своїми опонентами – і це рішення схвалив Президент Путін.

За словами Путіна, опозиційні кандидати – маловідомий Андрій Богданов, лідер комуністів Геннадій Зюганов і лідер ліберал-демократів Володимир Жириновський мали рівний доступ до ЗМІ і право рекламувати свою програму. Але жоден з них може на рівних змагатися з Медведєвим. Їхні агітаційні матеріали мало помітні, а телереклами, практично, немає в ефірі.

Єдине, що нагадує про вибори, це рекламний щит про дату голосування і обличчя відомих росіян – мера Москви Юрія Лужкова і акторів Леоніда Якубовича і Віктора Садівничого, які оголошують про те, що прийдуть на виборчі дільниці.

Мета цієї реклами збільшити явку виборців. І хоча Кремль заперечує, політологи говорять, що на керівництво заводів, лікарень та навчальних закладів чиниться тиск, щоби ті забезпечили 65% явку на дільниці для визнання легітимності виборів.

Опитування громадської думки вказують, що Дмитро Медведєв без особливих труднощів виграє перший тур голосування, який у Росії відбудуться за вісім місяців до президентських виборів у США.

У січні наступного року як Росія, так і США матимуть нових керівників, які почнуть виконувати свої обов’язків після проведення дуже відмінних передвиборчих кампаній. Але, як зауважив Володимир Путін, в інтересах обох країн, щоби їхні лідери співпрацювали.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG