Спеціальні потреби

Актуально

Буш закликав Конгрес схвалити Акт на захист Америки

Президент США Джордж Буш в четвер скликав спеціальну прес-конференцію, де закликав Конгрес терміново схвалити низку важливих законопроектів, серед яких фінансування американських збройних сил і надання допомоги людям, які опинилися під загрозою втрати житла через заборгованість за кредитами.

Серед перелічених президентом проектів є і програма “Акт на захист Америки”, що була тимчасово запроваджена після терористичних нападів на США 2001-го року. Ця програма викликає чимало суперечок, оскільки дозволяє розвідувальним органам без судового дозволу стежити, прослуховувати та читати переписку людей, яких підозрюють у тероризмі.

На прес-конференції у четвер Президент Буш наполягав, що схвалення Акту на захист Америки є в інтересах Сполучених Штатів. Без цього документа США втратять цінні розвідувальні дані і “відкриють двері” для численних судових позовів, які вже посипалися на телефонні компанії за згоду співпрацювати з агентами американської розвідки. Джордж Буш зокрема зазначив:

“Як ми можемо прослуховувати телефонні розмови ворога, якщо телефонні компанії нам у цьому не сприятимуть. А вони не захочуть нам допомагати, якщо їх за це судитимуть. Їм загрожують позови на десятки тисяч доларів і мільйонні втрати, а у них є відповідальність перед акціонерами”.

Так званий Акт на захист Америки є, фактично, оновленою версію закону від 1978-го року про розвідувальну діяльність. Необхідність у цьому документі виникла з появою нових технологій, як то мобільних телефонів та електронної пошти. Проект дозволяє урядові без судового рішення прослуховувати розмови і переглядати листування людей, запідозрених у тероризмі.

Оскільки закон поширюється і на громадян США, правозахисники негайно заговорили про те, що документ порушує громадянські права американців, адже Конституція забороняє це робити, хіба що за згодою відповідних органів.

Про важливість цього проекту говорив у середу і директор Національної розвідки США Майк МакКонел на слуханнях Сенатського комітету з питань збройних сил.

Однак проблема для законодавців полягає у тому, щоби заднім числом захистити від судових позовів телефонні компанії, які сприяли роботі розвідки після терактів у США в 2001-му році. Сенатська версія законопроекту включає цей імунітет, але у версії Палати представників його немає.

У серпні минулого року Конгрес схвалив дію проекту на тимчасовій основі, однак Адміністрація Президента Буша хоче зробити його постійним.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG