Спеціальні потреби

НАТО все ще не має чіткого рішення щодо України


Північно-атлантичний Альянс поки що не визначився чи готовий до тіснішої співпраці із Україною. Міністри закороднних справ країн-членів НАТО у четвер радилися з цього питання в Брюсселі. Однак жодного рішення не ухвалили.

І прихильники і противники зближення України із НАТО можуть із полегшенням зітхнути. Міністри закордонних справ країн-членів Альянсу не ухвалили ні позитивного, ані негативного рішення – чи вже найближчим часом давати Києву План із набуття членства – так званий ПДЧ. Це питання було одним із центральних на зустрічі міністрів у Брюсселі. Дискусія з українського питання була дуже глибокою, сказав генсек Альянсу Яап Де Гооп Схефер після завершення наради:

“В Альянсі визнають прагнення і України, і Грузії приєднатися до ПДЧ, і високо цінують співпрацю з цими країнами в рамках інтенсифікованого діалогу. Ми обговорили це питання, але не робили якихось висновків і не знайшли рішень. Дискусія триватиме і до саміту в Бухаресті”.

Втім міністри, за словами Схефера, не обговорювали внутрішньополітичну ситуацію в Україні, де питання приєднання до ПДЧ майже на місяць заблокувало роботу парламенту. Генсек Альянсу каже – це не в компетенції блоку:

“Ми не аналізували цього питання. Це було б не дуже доречно. Як проводити свою зовнішню політику мають вирішувати самі українці. Ми обговорювали лист, який підписали президент, спікер Верховної Ради і голова уряду, але як я вже казав, рішення не ухвалили”.

Оглядачі кажуть – поки що Альянс не може дійти згоди в цьому питанні через позицію Німеччини та Франції. Політичне керівництво цих країн ще не визначилося, чи варто давати Україні та Грузії ПДЧ на бухарестському саміті, який відривається на початку квітня.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG