Спеціальні потреби

США наближаються до економічної рецесії


Деякі економісти порівнюють стан теперішньої економічної ситуації в США з початковою стадією грипу. Це коли захворювання вже почалося, але згодом буде ще гірше, перед тим як стане краще. Навіть Президент Джордж Буш, який весь цей час вперто не погоджувався, що країна наближається до економічної рецесії, сьогодні вже не є таким оптимістичним. У п’ятницю президент США вилетів до Нью-Йорка, де виступив з промовою до нації та провів ряд консультацій з провідними економічними експертами країни.

Забудьте про сто доларів за барель нафти. Тепер вона коштує 111. Непомірно дорого для американських споживачів, що купують її за валюту, яка, в свою чергу, різко знецінюється. Майже щодня долар б’є антирекорди ціни відносно євро і опустився до тринадцятирічного мінімуму відносно японської єни.

Економіст банку “Ваковія” Марк Вітнер зазначає: “Ситуація погіршується значно швидше, ніж будь-хто передбачав спочатку. І це саме відбувається зараз в американській економіці”.

Інвестори намагаються зберегти свої гроші, вкладаючи їх в золото. Ціна золота цього тижня досягла свого рекорду висоти, переваливши за 1000 доларів. Магазини звітують, що люди почали менше купувати товарів, бо продукти та бензин підскочили в ціні.

Міністерство енергетики США передбачає, що до травня ціна одного літра бензину перевалить за один долар і п’ять центів. А дизельне паливо подорожчає ще більше.

Подорожчання пального відчувають на собі люди різних професій. Власник компанії, що займається ландшафтним оформленням каже, що звичайно платив 100 доларів, щоб заправити повний бак своєї машини. Зараз він викладає 140 доларів. Через це він вимушений підняти ціни на свої послуги на 10%.

Подорожчання бензину відчувають на собі навіть американські поліцейські, які завжди були добре забезпечені ресурсами. Нові ціни загнали відділ дорожнього патруля з Північної Кароліни у перевитрати на три мільйони доларів.

Тож, хто заробляє на нових цінах? Як не дивно, але не власники заправок. Організація продавців штату Меріленд каже, що заправки заробляють лише кілька центів на кожному покупцю. Заправкам радять вивішувати таблиці своєї прибутковості, щоб люди менше на них скаржилися. Оскільки в теперішній ситуації, це справді найкраще для продавця бензину показати покупцю, що заправка насправді не заробляє надприбутків через високі ціни.

Економісти твердять, що високі ціни на пальне змінюють багатолітню звичку американців до водіння. Споживання бензину в країні зменшилося останнім часом на піввідсотка. Це не виглядає багато, втім це перше зниження за останні 10 років.

XS
SM
MD
LG