Спеціальні потреби

НАТО все ще не має чіткої позиції щодо України


Північно-атлантичний Альянс поки що не розглядає можливості проміжного варіанту співпраці із Грузією та Україною крім Плану дій з набуття членства. Про це кажуть у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Речник Альянсу Джеймс Апартурай прокоментував повідомлення у пресі, які стверджували що Києву і Тбілісі можуть запропонувати новий більш тісніший рівень співпраці, однак не План із набуття членства, чого домагаються дві країни:

“Поки що, наскільки я знаю, не було жодних переговорів щодо так званого проміжного плану для України. Якщо я не помиляюся, його не існує. Я не можу гарантувати, що така ідея не зявиться до саміту. Зараз не можна передбачити, чим завершиться дискусія з цього питання. Але ця дискусія триває на найвищому рівні”.

У той же час речник НАТО заперечив слова новообраного Президента Росії Дмитра Медведєва, який цього тижна заявив, що можливе приєднання до Альянсу Грузії та України може зашкодити системі безпеки на європейському континенті:

“Історія НАТО чітко засвідчила, що розширення Альянсу сприяло підвищенню безпеки і стабільності в Європі і в жодному випадку не мало зворотнього ефекту. Я не думаю, що хтось може навести якийсь приклад негативних наслідків розширення НАТО”.

Попри те, що у Брюсселі кажуть, що НАТО ухвалить рішення без огляду на Кремль, яким саме воно буде, не наважуються прогнозувати. Менш ніж за тиждень до відкриття саміту в Бухаресті, Альянс так і не визначився з українським питанням.

XS
SM
MD
LG