Спеціальні потреби

Актуально

У Києвi – Буш пiдтримав участь України в ПДЧ

Під час свого перебування в українській столиці президент США Джордж Буш висловив підтримку проханням України і Грузії приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО на цьоготижневому саміті альянсу в Бухаресті. У Києві також відбулася зустріч президентів Буша і Ющенка.

Президент Буш зазначив, що його позиція в цьому питанні лишається незмінною. Він заявив, що підтримує надання на самiтi НАТО в Бухарестi цим колишнім радянським республікам участі в ПДЧ, як також встановлення параметрів для формального приєднання до альянсу. «Ми підтримуємо План дій щодо членства в НАТО для України і Грузії», - зазначив американський президент.

(Дивiться нашi вiдео-матерiали про вiзит президента Буша до Києва)

Виступаючи на спільній прес-конференції зі своїм українським колегою, президент Буш заявив, що в найкращих інтересах всіх країн-членів НАТО було б бачити в своїх лавах ці дві держави:

«Моя зупинка тут має бути чітким сигналом для будь-кого, що я дійсно маю на увазі те, що кажу. А я маю на увазі, що це в наших спільних інтересах, щоб Україна приєдналася».

Однак Росія категорично заперечує проти розширення НАТО на схід до своїх кордонів, заявляючи, що це б становило загрозу європейській системi безпеки. Президент Буш заявив, що Росія не має права вето в цьому питанні. Він також заперечує припущення про досягнення угоди з президентом Путіним, згідно з якою США погодилися б пом’якшити свою позицію щодо розширення НАТО взамін за поступки Москви у питанні розташування елементів американської системи ПРО в Східній Європі. Ось що заявив президент Буш стосовно таких припущень:

«Очевидно, це непорозуміння. Я дійсно уважаю, що Україні і Грузії слід надати ПДЧ і тут немає якоїсь торгівлі, крапка».

Деякі країни-члени НАТО, особливо Німеччина, вже висловили застереження щодо України і Грузії, заявляючи, що вони ще не готові до приєднання до ПДЧ. Президент Буш зазначив, що його адміністрація наполегливо працює , щоб переконати членів альянсу підтримати прохання цих країн. Президент Ющенко також намагався втримувати позитивний тон, обходячи питання, а що ж буде, якщо бухарестський саміт відкине його прохання про приєднання України до ПДЧ. Вiн сказав, що впевнений, що Україна на вірному шляху, і що її влада діє в рамках національного суверенітету.

Зі свого боку, президент Буш заявив, що він не намагається заздалегiдь визначити результат саміту НАТО. Представники альянсу кажуть, що навіть у випадку заблокування прохань України i Грузiї про ПДЧ в Румунії, це не означатиме їхнього кінця. Як висловився один чільний НАТОвський посадовець, йдеться не про те, чи приєднається Україна і Грузія, а про те, коли це станеться.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG