Спеціальні потреби

Актуально

Адаптуватись у США іммігрантам допомагають волонтери

Сполучені Штати Америки недарма називають країною іммігрантів. Згідно з даними Бюро перепису населення, кожен десятий мешканець США народився поза межами Америки. Багатьом людям, які емігрували до США, важко, особливо спочатку, пристосуватися до іншої країни. Відсутність доброго рівня англійської і незнання законів найчастіше ускладнюють процес адаптації. Тому більшість іммігрантів звертаються за підтримкою до своїх етнічних громад. У Лос-Анджелесі, наприклад, поширюється рух за те, щоби об’єднати і координувати зусилля людей, які готові і зацікавлені допомагати новоприбулим.

Вілен Черняк з України. Фізик-дослідник за професією, а нині пенсіонер, він мешкає у Лос-Анджелесі. Маючи багато вільного часу і володіючи кількома мовами, він безкоштовно допомагає кільком іммігрантським організаціям:

“Тепер, коли я вийшов на пенсію, я можу бути корисним для людей, потреби яких я добре розумію”.

У фонді Каліфорнійська громада зауважили, що іммігранти найактивніше допомагають організаціям, які мають зв’язки з їхньою Батьківщиною. Фундація займається тим, що досліджує активність іммігрантів у їх громадах. Карен Лі волонтер базованої у Тайвані організації буддистів. Разом з іншими, вона відвідує родини, які потребують допомогу:

“На мою думку, коли ти відвідуєш такі родини, то краще розумієш наскільки тобі пощастило. Більше цінуєш те, що тобі дало життя. І якщо це робити протягом довшого часу, то не сприймаєш це як благодійність. Ти починаєш думати, що твій обов’язок допомагати, якщо ти маєш змогу”.

Марія Бетанкорт приїхала до Америки з Колумбії шість років тому, а її подруга Роза Ґонзалес з Нікарагуа мешкає у США вже 40 років. Обидві працюють у каліфорнійській організації, що допомагає іммігрантам вивчити історію Сполучених Штатів. Ці знання потрібні для тих, хто хоче отримати громадянство, і готується складати іспит. Виконавчий директор організації Ренді Гурандо Ертіл каже, що внесок волонтерів-іммігрантів, які знають мови, у розвиток їх програми безцінний:

“Важливою є також культурна спорідненість, адже ми допомагаємо людям з Мексики, Центральної і Південної Америки, Карибського регіону. Тепер наша програма настільки поширилася, що ми допомагаємо людям з різних куточків світу. У нас є волонтери-пенсіонери з Вірменії, Франції, Італії, Бразилії, Кореї та Китаю. Майже Об’єднані Нації”.

Раїсу Фейман – іммігрантку з України надихнули працювати з новоприбулими саме волонтери, які допомогали їй у США, коли вона приїхала у 1989-му році:

“Я ніколи не отримувала радості від волонтерства. Ми навіть не знали, що таке існує. Але тут, я отримую задоволення, як зрештою і ті, кому я допомагаю”.

Іммігранти кажуть, що допомога новоприбулим приносить їм справжнє задоволення і радість у житті.

Всі новини дня

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Спостерігачі ОБСЄ кажуть, що вибори в Туреччині вільні, але не рівні

Фара Карімі, координаторка місії ОБСЄ на президентських виборах в Туреччині, яка нараховувала 232 спостерігачі з 31 країни.

Європейські спостерігачі на президентських виборах в Туреччині вказали на недоліки виборів, на яких президент Реджеп Таїп Ердоган здобув ще один п’ятирічний термін на посаді.

Об’єднана делегація кількох органів Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) не ставить під сумнів результати голосування, але вказує на проблеми - зокрема на нерівність умов для кандидатів, обмеження й упередженість засобів масової інформації тощо.

...Чинний президент і далі користувався несправедливою перевагою...
Фара Карімі

Багато світових лідерів зокрема президент США, прем’єр-міністр Великої Британії, президент Франції і канцлер Німеччини привітали Реджепа Ердогана з перемогою, заявивши про готовність співпрацювати з ним.

Результати виборів визнали також чільні представники Європейського Союзу, але, вітаючи Ердогана з переобранням, вони не згадали про те, що Туреччина має статус країни - кандидата на членство в ЄС.

Процес зближення Туреччини з Євросоюзом був заморожений 2018 року на тлі застережень, що Туреччина «віддаляється від цінностей і стандартів ЄС».

У звіті з попередніми висновками спостерігачів міститься схвальна оцінка того, що другий тур голосування 28 травня в Туреччині був справжнім змаганням двох політичних суперників і підкреслено, що активність виборців була дуже високою.

«Але, як і під час першого туру упереджене висвітлення в засобах масової інформації та брак рівних умов створили несправедливі переваги для чинного (президента)», - йдеться у звіті.

Спостерігачі також вказали на те, що названо «браком прозорості і спілкування» з боку виборчих установ, хоча й визнали, що «з технічної сторони» процеси голосування були організовані добре.

Серед інших проблем під час виборів представники ОБСЄ помітили використання «обома сторонами» дискримінаційної риторики, що розпалювала ворожість разом з, як сказано, «залякуванням представників певних опозиційних партій».

«В умовах обмежень свободи висловлювань ні приватні, ні суспільні ЗМІ не забезпечили редакційної незалежності та неупередженості у висвітленні кампанії, зменшивши виборцям здатність робити поінформований вибір», - кажуть спостерігачі.

Очільниця місії ОБСЄ Фара Карімі зауважила 29 травня, що одним з важливих завдань переможця на виборах в Туреччині буде подолання розколу в турецькому суспільстві.

Чільний представник делегації Ян Петерсен також сказав, що в ОБСЄ готові допомогти Туреччині виправляти недоліки.

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Джо Байден і Кевін Маккарті досягнули домовленості щодо збільшення боргового ліміту США, аби уникнути дефолту. Тепер її фінальне погодження залежатиме від голосування в Конгресі.

Більше

XS
SM
MD
LG