Спеціальні потреби

Відбулося всенаціональне тестування випускників


Великий день в історії української освіти. У вівторок вперше відбулося всенаціональне тестування випускників шкіл. У незалежному оцінюванні знань бачать спосіб побороти корупцію: адже випускні тести одночасно служитимуть підставою для зарахування до ВНЗ.

Замість правильної відповіді – галочка, замість імені та прізвища – бар-код. Сьогодні всі одинадцятикласники України складали випускний іспит по-новому. У першому в історії всеукраїнському тестуванні взяли участь близько півмільйона учнів.

Екзамен почався об одинадцятій ранку і тривав до другої дня. Після чого тестові матеріали запакували у спеціальні надійні теки та під охороною відвезли в пункти перевірки. Таких 28 на всю країну; причому за правилами, тести пишуть в одній області, а перевіряють в іншій. Перевірку роблять машини, а офіційні результати будуть оголошені 30 травня.

Втім, уже в середу 23 квітня випускники зможуть “прикинути” свої шанси: тестові завдання, а також правильні відповіді на них пообіцяв опублікувати в Інтернеті Український центр оцінювання якості освіти. У центрі задоволені тим, як пройшов перший день тестування. Втім, директор Ігор Лікарчук на прес-конференції у вівторок назвав і недоліки:

“Ми мали два випадки, які я вважаю провокаціями, тобто регіональні центри були повідомлені про те, що до двох пунктів тестування не надійшли в повному обсязі матеріали, які потрібні для тестування. Ми мали проблеми – з’явилося кілька людей без документів або з ксерокопіями документів, що не передбачено порядком зовнішнього оцінювання. Вони не були допущені до складання тестів”.

Плюси і мінуси сьогоднішнього першого досвіду докладно розбиратимуть завтра на засіданні уряду. Доповідатиме міністр освіти і науки Іван Вакарчук. Розмова обіцяє бути гарячою: напередодні проблема тестів викликала палкі дискусії. Чергової нагоди “з’ясувати стосунки” не упустили президент і прем’єр. Юлія Тимошенко заявила про неготовність країни до тестування і натякнула, що може його скасувати. “Проводити експерименти на дітях нікому не дозволю”, – сказала прем’єрка 20 квітня в ефірі каналу ICTV. Віктор Ющенко, своєю чергою, висловив здивування, що перевіряти рівень підготовки до тестів уряд узявся за день до їх проведення. Як висловився глава держави, “прем’єр-міністр, дивлячись в очі дитині, яка день і ніч готувалась до тестів, не зможе повторити свою заяву про їх скасування”.

У незалежному тестуванні випускників Ющенко бачить спосіб подолати корупцію в освіті. Щоб, за його словами, “вступ до вищих навчальних закладів був не конкурсом гаманців батьків, а змаганням знань та інтелекту дітей”.

А тим часом поки урядовці й освітяни з’ясовують, яким удався перший млинець, школярі готуються до нових випробувань. Після сьогоднішнього екзамену з української мови та літератури на випускників чекають ще десять тестів. Тим, хто складе їх успішно, обіцяють безтурботне літо і гарантований вступ до ВНЗ.

XS
SM
MD
LG