Спеціальні потреби

Адміністрація США звітувала про результати саміту НАТО


Офіційні представники Адміністрації США на цьому тижні звітували перед Конгресом про результати саміту НАТО в Бухаресті. Поміж іншого на капітолійському пагорбі говорили про майбутнє України в Альянсі, та напружені стосунки НАТО з Росією.

Представники Адміністрації США на слуханнях у Конгресі підкреслили важливість формальної заяви НАТО в Бухаресті, в якій говориться, що Україна та Грузія стануть членами Альянсу. Однак, відмова прийняти ці країни до плану дій щодо набуття членства в НАТО викликає у американських законодавців не розуміння позиції Альянсу. Зокрема, конгресмен Роберт Векслер зазначив:

“Певною мірою сталося так, що НАТО відмовилося прийняти Україну та Грузію до плану дій, однак вони схвалили прийняття заявки, що виглядає трохи нелогічно”.

Помічник Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Деніел Фрід пояснив, що, не зважаючи на чітку підтримку Сполучених Штатів, такі країни як Німеччина не вважають Україну та Грузію готовими приєднатися до Плану дій з набуття членства в НАТО. Щодо опозиції Росії, то американський чиновник вкотре наголосив, що Москва не повинна боятися наближення НАТО до її кордонів:

“Історія свідчить, що розширення НАТО добре не лише для безпеки Європи. На нашу думку, це добре і для Росії, оскільки регіон на захід від неї, ще ніколи не був таким мирним і стабільним в європейській історії. Так сталося саме в результаті розширення НАТО”.

Деніел Фрід запевняє, що Адміністрація США та НАТО продовжуватимуть діалог з Росією, однак Альянс прийматиме рішення, керуючись інтересами євроатлантичної безпеки.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG