Спеціальні потреби

У Сполучених Штатах визначено вчителя року


Професія шкільного вчителя одна з найважливіших, однак часто недооцінених у суспільстві. Тож у Сполучених Штатах ще з 1952-го року визначають вчителя року. Переможця чи переможницю, вже традиційно нагороджують у Білому дому. Цим разом вчителем року став Майк Гайсен з Орегону. Президент Буш, вручаючи нагороду, зауважив:

“Ось що сказав один із його учнів: “Майк Ґайсен просто неймовірний вчитель. Він навіть вирощування трави може зробити цікавим”. Тому й не дивно, що вчителем року обрано саме вас”.

Ґайсен викладає точні науки у середній школі Орегону: “Діти – люди. Це не конгломерат гормонів, не тварини, яких треба тренувати, не номери для обчислення. Вони індивідууми. Вони тут, зараз, і вони – прекрасні”.

Аби заохотити учнів Ґайсен готовий майже на все. Він використовує технологію, рухи, музику, гумор – лиш би навчальний процес був цікавим. На його думку йдеться не лише про те, щоб мати запал навчати по-новому, а дозволити дітям створювати щось самим:

“Іноді це складно, але я стараюся вітатися з кожним учнем особисто, звертаючись на ім`я. Я хочу, щоб вони знали, що кожен із них є членом нашої громади. Кожен із них найперше є особистістю. А тоді ми беремось до вивчення предмету”.

Найпрестижніша нагорода, яка дісталась Ґайсену, покликана заохочувати вчителів до інноваційних підходів у викладанні.

XS
SM
MD
LG