Спеціальні потреби

Росія заборонила Каськіву в’їзд на її територію


Росія і Україна відновлюють практику “чорних списків”. У четвер до Москви не пустили українського політика Владислава Каськіва. За кілька днів до цього персоною нон-грата в Україні був оголошений мер Москви Юрій Лужков. Мотивація та сама: загроза національній безпеці. Утім, у той час як Лужков вимагав повернути Росії Севастополь, Каськів не відзначився жодними заявами, що зазіхають на російський суверенітет.

Каськів загрожує національній безпеці Росії. Принаймні такою причиною російські прикордонники пояснили недопуск українського політика на територію федерації. Народний депутат від фракції НУ-НС прилетів у четвер до Москви, аби виступити в популярному ток-шоу “К барьеру!” В кишені він мав офіційне запрошення каналу НТВ. Темою програми мали стати українсько-російські взаємини, а також статус Севастополя і Криму. Проте замість телепоєдинку, на Каськіва чекала депортація. Коментуючи інцидент у телефонному інтерв’ю 5-му каналу, політик заявив, що не давав жодних підстав вважати, нібито якимось чином загрожує державному суверенітету або національній безпеці Росії. Як він додав, заборона на в’їзд на територію Російської Федерації виглядає тим більше дивно, що він входить до міжпарламентської групи дружби між Росією і Україною.

А за кілька годин, повернувшись додому, Владислав Каськів у Бориспільському аеропорту дав брифінг для журналістів. Як заявив депутат, він очікував подібного інциденту і вважає його помстою за розроблений ним законопроект про виведення у встановлені законом строки Чорноморського флоту з території України.

І на затримання українського громадянина в Москві вже відреагувало Міністерство закордонних справ України. Відомство висловило здивування інцидентом і назвало депортацію немотивованою. Необґрунтоване затримання Каськіва розглядається також як можлива відповідь українській стороні на обгрунтоване рішення щодо Лужкова.

“Це короткозора політика, яка не може бути сприйнятою”, – сказано у повідомленні, вміщеному на сайті МЗС України.

Нагадаємо, що у понеділок 12 травня персоною нон-грата в Україні був оголошений мер Москви Юрій Лужков. СБУ видала Лужкову заборону на в’їзд після його заяв про статус Севастополя, озвучених під час святкування ювілею Чорноморського флоту. Тоді посадовець, скандально відомий своїми антиукраїнськими ескападами, закликав повернути Севастополь Росії.

Нагадаємо також, що практику “чорних списків” Україна і Росія відновили після майже річної перерви. У червні минулого року міністерства закордонних справ обох країн домовилися скасувати переліки “небажаних гостей”. До цього Україна кілька разів забороняла в’їзд російським громадянам, що припускалися відверто антиукраїнських висловлювань. У відповідь Росія не пустила на свою територію депутата-нашоукраїнця Петра Порошенка, а відтак видала заборону на в’їзд радникові президента Миколі Жулинському.

XS
SM
MD
LG