Спеціальні потреби

Полу Добрянськi нагороджено українським орденом


Заступник державного секретаря США з питань демократії та глобальних справ Пола Добрянські отримала український Орден за заслуги третього ступеня. Орден, яким її нагородив президент Ющенко, американському високопосадовцю українського походження вручив посол України у США Олег Шамшур.

Церемонія вручення нагороди відбулася у посольстві України у Вашингтоні. На подію, що пройшла майже у сімейній атмосфері, зібрались гості, колеги та друзі Поли Добрянські. Приймаючи нагороду, вона висловила вдячність усім, хто вболіває за долю України і намагається своїми зусиллями наблизити Україну до євроатлантичного співтовариства.

Батьки Поли Добрянські походили з України. Тому для неї, громадянки США, ця нагорода є надзвичайно великою цінністю. «Уся моя родина емігрувала з України. З малих років я слухала про історію, про культуру про унікальність України і я надзвичайно горда за свої коріння», - сказала вона.

Пола Добрянські каже, що радісною звісткою про отримання нагороди вона ще встигла поділитись з своїм батьком - багаторічним президентом Українського Конгресового Комітету Америки Левом Добрянським, який помер ранiше цього року. За її словами, її робота на державній службі, сприяння розвитку демократії у світі і в Україні є продовженням справи її батька.

«Я щаслива що мала нагоду працювати з президентом Ющенком, його дружиною та багатьма українцями, які намагаються покращити життя українців та їхнє майбутнє».

Колишній посол США в Україні Вільям Ґрін Міллер каже, що нагороду Пола Добрянські заслужила своєю багаторічною працею.

«За її надзвичайний характер, її справжній внесок у покращення відносин між Україною та США. Знання про Україну вона здобула у родині, але більш важливо, що це частина її щедрої особистості і справжнього співчуття до всього, що собою уособлює новітня Україна – незалежна, демократична держава з сучасною нацією. Вона надзвичайно горда за свої корені і, я думаю, важливу роль тут відіграє її внесок у покращення відносин між нашими країнами».

Пола Добрянські iз задоволенням погодилася прикріпити нагороду на її костюм. Це не лише цінна нагорода, мені також подобається гармонія її кольорів, – сказала заступник державного секретаря США, до речi найвищий на сьогоднi американський державний службовець українського походження.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Ведуча, головний редактор і керівник Української служби «Голосу Америки». На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах  таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медія-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого - Мирослава також була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерность» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Виховує доньок-близнюків Нану та Саломе.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG