Спеціальні потреби

Кров з пупкового канатика може врятувати життя хворих на рак


З кожним новонародженим на світ приходить дорогоцінний ресурс спроможний рятувати життя. Це – кров з пупкового канатика, в якій містяться стовбурові клітини, які могли б використовувати в лікуванні раку крові, лейкемії, серповидно клітинної анемії і приблизно 60 інших хвороб. Одначе, лише малий відсоток матерів здають кров з пупкового канатика для лікування інших. Експерти Ракового центру імені Ендерсона кажуть, що більшість жінок, які народжують дітей у Сполучених Штатах, не знає про таку можливість.

До десяти тисяч американців щороку могли б лікуватися кров’ю з пупкового канатика. На жаль, існує велика нестача цього ресурсу і багато людей вмирає, таки не дочекавшись донора.

Більшість матерів, які свідомі вартості цієї крові, вирішують зберегти її приватно. Вони платять тисячі доларів приватним фірмам, щоб ті зберігали цю кров для можливого використання їх дитиною у майбутньому. Американське лікарське товариство каже, що це марна витрата грошей. Адже можливість того, що людина використає кров з пупкового канатика своєї дитини для лікування цієї дитини – від одного шансу на двадцять тисяч до одного шансу на двісті тисяч.

Натомість, здача крові для лікування будь-кого має велику вартість, кажуть медики. За їх словами, оскільки Сполучені Штати етнічно різноманітна країна, потрібно приблизно 250 тисяч донорів крові пупкового канатика, щоб лікувати всіх, кому ця кров могла б допомогти. Одначе потрібні федеральні кошти для покриття витрат на збір, аналіз та зберігання крові, а також для заходів із ознайомлення громадськості з такою потребою. Хоча більшість донорів довго переконувати не доведеться. Згідно з недавнім опитуванням 95% матерів не проти пожертвувати кров з пупкового канатика, як би до них звернулися з таким проханням.

XS
SM
MD
LG