Спеціальні потреби

Зелені технології стають дедалі популярнішими у США


Подорожчання цін на нафту і проблеми з глобальним потеплінням спонукають американців активніше впроваджувати в життя так звані зелені технології, які не потребують корисних копалин і не шкодять довкіллю. У Вашингтоні федеральне Агентство з захисту природного середовища провело свій щорічний Науковий форум, щоб представити нові ключові екологічно чисті технології, які мають невдовзі прийти на місце теперішніх.

Виробники вітрових турбін кажуть, що цей бізнес щороку росте на третину а то й більше. Різко зросли продажі систем, що генерують електроенергію із сонячного світла. І урядовці США, і представники індустрії вважають, що впровадження цих технологій добре вплине не лише на природне середовища, але й на економіку країни.

На спонсорованому агентством Науковому форумі у Вашингтоні зібралися 1400 інвесторів, лідерів промисловості і науковців, щоб ознайомитись з інноваційними “зеленими” технологіями. Йшлося зокрема про запровадження системи, яка набагато ефективніша, яка дає воду набагато вищої якості, і завдяки якій можна мати чисту воду в кожному селі.

Такі установки, які вже тепер працюють в двох місцевостях, замінюють сотні септиків. Вони використовують біологічний процес для усунення шкідливих хімікатів і токсинів із стічної води. Джері Сеньк-Марс каже, що більшість брудної води, що витікає в каналізацію, опиняється в річках або змішується з підземними водами, які часто є джерелом питної води для місцевого населення.

Був представлений також вдосконалений оптичний зонд, який спроможний швидко і точно виявляти токсичні речовини у воді і визначати звідки ці токсичні речовини походять. Його винахідник – дослідник-гідролог Малком Філд каже:

“У цьому випадку я фактично домішав фарбник у воду і виявив там значну кількість концентрованого аміаку, який вбивав усю рибу у водоймі. Мені вдалось визначити, хто несе відповідальність за це. На них подано судовий позов і змушено припинити їхню діяльність”.

Бізнес-лідери, серед яких і Ніколас Паркер, кажуть, що вільний ринок – найкраще середовище для розробки нових “зелених” технологій:

“Кліматичні зміни не є проблемою, а радше є наслідком проблем. Наслідком дисбалансу в тому, як ми ставимося до природи. На мій погляд, Агентство захисту природного середовища та інші регулятивні органи повинні перестати карати порушників, що було їхнім основним завданням спочатку, а натомість мають сконцентруватися на підтримці розвитку та впровадження нових технологій. Вони мають стати двигунами прогресу”.

Паркер каже, що більшість інвестиційних фондів зараз інвестують ресурси в проекти з розробки чистих джерел енергії, а також в технології, які мінімально шкодять екології.

XS
SM
MD
LG