Спеціальні потреби

МакКейн критикує Обаму за недбалість у питанні війни


Кількість загиблих в Іраку американських військовослужбовців у травні склала найменше число за понад п'ять років ведення цієї війни. Різко також зменшилася кількість жертв серед іракського мирного населення та солдатів.

За даними командування США, у травні в Іраку загинуло 19 військових. А загалом за увесь період бойових дій Америка втратила більше чотирьох тисяч військовослужбовців. Тим часом міністри Оборони та Охорони здоров'я Іраку кажуть, що за їх даними у травні було вбито понад 500 цивільних і солдатів. Для порівняння – у квітні загинуло більше тисячі людей.

А фактичний обранець республіканців на виборах у листопаді Джон МакКейн останнім часом усе частіше критикує саме Барака Обаму за його позицію у питанні іракської війни. У суботу Джон МакКейн зустрічався з пораненими американськими військовослужбовцями у госпіталі Вольтера Ріда, що у Вашингтоні. Сенатор, який вісім разів побував в Іраку за понад п’ять років конфлікту, наголошує на тому факті, що Барак Обама, який виступає проти війни, їздив туди лише раз, і це було два з половиною роки тому:

«Можливо він би змінив свою думку про поповнення американських військ, якби поїхав туди і поспілкувався з солдатами на місці».

Для підсилення ідеї, Національний комітет Республіканської партії помістив на своїй Інтернет-сторінці годинник, який рахує дні з часу поїздки Обами до Іраку. Сенатор-демократ також жодного разу не був в Афганістані, але зазначає, що це не завадило йому приймати правильні рішення:

«МакКейн мене атакує, кажучи, що я не маю досвіду для приймання рішень. І це не дивлячись на те, що я прийняв правильне рішення, керуючись аргументами, чому ми не повинні були взагалі вторгатися в Ірак».

Обама відхиляє навіть саму думку, що його поїздка до Іраку повинна бути передвиборчим питанням. Водночас його передвиборчий штаб заявляє, що сенатор можливо влітку побуває в Іраку та інших гарячих точках.

Що ж стосується сенатора МакКейна, то, не дивлячись на його численні візити до Іраку, він, як виглядає, плутає сунітів та шиїтів. Сенатор також нещодавно заплутався у чисельності американських військ в Іраку. За його словами, їх менше зараз, ніж було до поповнення. Насправді в Іраку дислоковано на 25 тисяч солдатів більше.

XS
SM
MD
LG