Спеціальні потреби

Україна не поновлюватиме примусової вакцинації


Україна поки що не має планів поновлювати примусову вакцинацію проти кору і краснухи, як того вимагає Всесвітня організація охорони здоров`я. Нині триває розслідування щодо безпечності вакцини та наслідків, до яких призвели щеплення.

Микола Проданчук, ще недавно головний санітарний лікар України та перший заступник міністра охорони здоров`я кілька днів просидів у слідчому ізоляторі і сьогодні вийшов на волю під підписку про невиїзд. За офіційними повідомленнями саме він дав дозвіл на використання незареєстрованої в Україні вакцини та проведення обов’язковх щеплень проти кору та краснухи. На Донеччині вакцинацію почали на два тижні раніше її офіційного старту. Однак, вже у перші дні після щеплень саме в тих містах, де їх робили люди почали порапляти до лікарень, а 11-класник Антон Тищенко помер в реанімації. Кримінальну справу про перевищення Проданчуком посадових обов`язків, що призвело до тяжких наслідків, нині розслідує Генпрокуратура. Натомість Україна чекає на висновки українських та міжнародних експертів – що ж стало причиною смерті старшокласника з Краматорська. Лікарі офіційно кажуть, що вакцина, яку хлопцю ввели за кілька годин до смерті, не причетна до цього. А сотні дітей опинилися в лікарні через паніку батьків. Однак остаточну думку має сказати слідча комісія. Щоправда, складається вона з українських медиків та іноземних експертів ВООЗ. А саме ВООЗ поставила в Україну скандальну вакцину і досі запевняє в її безперечній якості. Більше того, чиновники ВООЗ наполягають на продовженні кампанії вакцинації, бо інакше, мовляв, епідемія кору може бути значною як в Україні, так, вдповідно, і в Європі.

Однак поки що українські чиновники від продовження щеплень категорично відмовляються. Гуманітарний віце-прем`єр Іван Васюник, на зустрічі з чиновниками ВОЗ офіційно повідомив – до остаточних висновків щодо смерті Антона Тищенка та інших перевірок вакцину українцям вводити не будуть. Тим часом, лікарі кажуть, історія з вакцинацією щодо кору та краснухи призвела до того, що українці почали відмовлятися від введення інших, вже звичних вакцин.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG